Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 20:04, 25 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kindzia napisał(a)
Matko...jakie cudne róże pokazujesz!!!!! U mnie też na patelni rosną, nie narzekają jakoś szczególnie
Austinki mam dopiero od jesieni, to ich pierwszy rok, więc nie są takie cudne jeszcze. Ale będą


Kasiu, ja też mam nowe Austinki od jesieni i też są jeszcze małe, też czekam aż się rozrosną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:10, 25 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewo, powinnam mieć przy tym pomidorku etykietę z nazwą, tylko u nas dziś pada cały dzień, jak obeschnie to poszukam i napiszę. Te pomidorki są duże , mają ok 12 cm dł. boję się że mogą mieć puste komory nasienne, kiedyś takie długie jadłam i tak miały.
Czarne? chyba nie
Kupowałam w tym roku kilka krzaczków i każdy inny, czekam z ciekawością ci z nich wyrośnie. Ja jeszcze nie jem swoich, u nas zimniej , później dojrzeją niż u Was
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:24, 25 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Obcięłam dzisiaj lawendę i szałwię na rabacie ze stipą, została tylko kocimiętka i lobelia. Lawenda wygląda teraz smutno





iglaki o tej porze najpiękniejsze, widać świeże przyrosty
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:40, 25 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
floksiki



widoczek


ta biała szmata to ochrona wiśni przed szpakami


kolejna stipa tym razem z jednoroczną szałwią

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:52, 25 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Double delight


drugie kwitnienie
Baroc



Tchaikovski



Princess Margareta Crown

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 21:04, 25 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Pirouette


The President


kolejny floks


budleja Dawida

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Tesska 22:23, 25 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Jejku ja dopiero teraz doczytałam sie o tych rodkach przeadzonych , i szukałam gdzie one sa , hm a to takie duze krzaki juz są , czy one od dołu puszcza listki?

róze zjawiskowe goldenka wymiata , widoczki przecudne w ogródku , chyba musze docenic floksy nie mam ani jednego niestety a sa śliczne

mam budleje i Presidenta
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
mirkaka 14:48, 26 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Teresko, my sporo roślin mamy tych samych

Dzisiaj jak zwykle zaglądałam pod żurawki szukając opuchlaków i trochą wzruszyłam ziemię przy nich i zobaczcie co znalazłam,prawie przy każdej żurawce, u nasady.
Wybrałam te jaja do wiaderka przysypałam ziemią i będę hodować, zobaczymy co z nich wyjdzie? Myślę jednak że to ślimaki , za duże jak na opuchlaka, mają ok 1,5-2 mm średnicy. Chyba że jaja opuchlaka rosną po złożeniu???

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
bozga 19:19, 26 lip 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Masz wyraźnie zacięcie detektywistyczne, do głowy by mi nie przyszło, żeby sprawdzić czyje to jajka
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
mirkaka 07:53, 28 lip 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ha, ha ha a ja lubię wiedzieć czyje jajka są u mnie w ogródku

Wczoraj stwierdziłam że mączniak już panuje u mnie w ogrodzie, zaatakował Veilchenblau, Schneewittchen, Pirouette, NN żółtą, floksa różowego Zaczęłam pryskać chore mlekiem, zobaczymy jaki będzie efekt? A myślałam że Pirouette jest zdrową róża, pierwszy raz złapała mączniaka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies