Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 05:07, 21 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
basia3012 napisał(a)
Czytam Mirko o tych szafirkach. Rozsiewają się? A ja je jesienią wprowadziłam do ogrodu, 200 sztuk. Niby takie niewiniątka. Nie lubię roślin ekspansywnych. Napiszesz mi coś o nich? Bo ja z nimi dopiero zaczęłam przygodę.


Basiu, ja piszę o tych zwykłych szafirkach, mam je od wielu lat. Co mogę napisać? pojawiają się na rabatach w różnych miejscach, dla mnie to wada, próbuję je wykopywać, ale te młode cebulki są malutkie, nie znajdę wszystkich. Można się tym nie przejmować, po przekwitnięciu zanikają liście, no ale co kto lubi.
Wprowadziłam do ogrodu jeszcze inne rośliny które mnie zawiodły. To mak syberyjski, myślałam że rośnie w kępie, a on w ciągu dwóch lat przerósł mi całą rabatę a tylko raz zakwitł jednym kwiatem. Nie wiem co robić, to gorsze od perzu randapem nie dam rady go smarować bo rośnie wśród hakonek, anabelek i krokusów, które teraz mają najdłuższe listki.
Ech, co Ci będę zawracać głowę, jest jeszcze barwinek, tojeść orszelinowa, piękna ale wymyka się spod kontroli
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 07:45, 21 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Mak taki niedobry ?
Nie spodziewałabym się po nim
Pokaż jak on wygląda ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
basia3012 22:43, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9487
mirkaka napisał(a)


Basiu, ja piszę o tych zwykłych szafirkach, mam je od wielu lat. Co mogę napisać? pojawiają się na rabatach w różnych miejscach, dla mnie to wada, próbuję je wykopywać, ale te młode cebulki są malutkie, nie znajdę wszystkich. Można się tym nie przejmować, po przekwitnięciu zanikają liście, no ale co kto lubi.
Wprowadziłam do ogrodu jeszcze inne rośliny które mnie zawiodły. To mak syberyjski, myślałam że rośnie w kępie, a on w ciągu dwóch lat przerósł mi całą rabatę a tylko raz zakwitł jednym kwiatem. Nie wiem co robić, to gorsze od perzu randapem nie dam rady go smarować bo rośnie wśród hakonek, anabelek i krokusów, które teraz mają najdłuższe listki.
Ech, co Ci będę zawracać głowę, jest jeszcze barwinek, tojeść orszelinowa, piękna ale wymyka się spod kontroli


Dzięki Mirko. Pomyślę co z tymi szafirkami zrobić zanim się rozmnożą.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
April 15:36, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Piękne masz magnolie, niespotykane. Te białe tulipany też fajne. Azzurica ma cudny kolorek. Ja mam Blue Tit i jest jaśniejszy, choć też przyjemny w odbiorze
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 07:52, 26 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
mirkaka napisał(a)


No to czyli ja też mam Rusticę Rubrę ?
Raczej tak, moja nie chce rosnąć w formie drzewka tylko krzaka, co wytne u dołu młode łodygi to wypuszcza ponownie...
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
anabuko1 10:51, 26 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
mirkaka napisał(a)


Pisałaś już zeszłego roku że RH słabo u Ciebie rosną, chyba nawet dałam Ci kilka wskazówek na ten temat.
Magnolia trafiła się piękna, kupowana jako inna bez kwiatu

No tak po przesadziłam ridki, dałam rady mną ziemię itd i niestety nie uratowały się . Trudno . Daje sobie z nimi spokój.
Fajnie, że taka piękna magnolia ci się trafiła .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mirkaka 03:42, 27 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Kasya napisał(a)
Mak taki niedobry ?
Nie spodziewałabym się po nim
Pokaż jak on wygląda ?


Kasiu, nie zrobiłam zdjęć, może następnym razem, zapomniałam o nim robiąc zdjęcia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 03:43, 27 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
basia3012 napisał(a)


Dzięki Mirko. Pomyślę co z tymi szafirkami zrobić zanim się rozmnożą.


Nie wszystkim to przeszkadza, one i tak po przekwitnięciu tracą liście i pół roku nie widać ich na rabacie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 03:46, 27 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
April napisał(a)
Piękne masz magnolie, niespotykane. Te białe tulipany też fajne. Azzurica ma cudny kolorek. Ja mam Blue Tit i jest jaśniejszy, choć też przyjemny w odbiorze


Mam jednego miniaturowego NN , dostałam od siostry, pozbywała się wszystkich rh, on jest jaśniejszy i bardziej niebieski, kwitnie odrobinę wcześniej niż Azurika, może więc i ja mam Blue Tit ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 03:50, 27 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Monika83 napisał(a)
Raczej tak, moja nie chce rosnąć w formie drzewka tylko krzaka, co wytne u dołu młode łodygi to wypuszcza ponownie...


Moja Moniko też rośnie w formie krzaka, ja nie staram się jej prowadzić w formie drzewka, bo mi zależy żeby zasłoniła mnie od strony płotu, od ulicy, więc im będzie jej więcej tym lepiej, ale swoją drogą wolę magnolie w formie drzewka. Ale to co piszesz o niej daje nadzieję że i ja ją mam Czyli Rusticę Rubrę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies