Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 16:09, 05 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Witajcie!!
Mam na imię Ania mieszkam w Chełmie (woj.lubelskie))
Ogród,roślinność to moja pasja, którą chyba miałam od zawsze, mieszkałam w domku z dużym ogrodem.Potem już blokowisko.Ale tęsknota do swojego kawała ziemi była ogromna, i postanowiliśmy kupić działkę
i mamy -6,8 przy Zalewie - Dębowy Las. Położona ona jest w pięknym miejscu pośród lasów,i łąk,,,i innych już działkowców około 20 kilometrów od Chełma jadąc w stronę Hrubieszowa.
Kupiliśmy samą łąkę, w rogu trochę krzaczorków do wykarczowania 10 lat temu.Pierwsze dwa lata nic nie było robione, potem ogrodzenie i ileś tuj wzdłuż płotu i trawnik.

Nie miałam pojęcia od czego zacząć. Pamiętam kupiłam trochę roślin, trochę dostałam, i był cały bagażnik,zadowoleni z mężem przywieźliśmy to wszystko na działkę i jak wyjęłam to wszystko,długo myślałam,gdzie to posadzić, jak zaaranżować, mój ogród.Jak to posadziliśmy, to wcale nie było to bardzo widoczne,dalej wiało pustka ogrodową.
I tak co rok ileś roślin kupowałam i dosadzałam.Przez pierwsze 4 lata byliśmy tam mało,krótko.
Ale właściwie to Ciągłe jestem na etapie zagospodarowania mojej działeczki,licznych zmian , przesadzania, dosadzania i urządzania domku.

Chciałam by ogród się zmieniał, tętnił życiem , barwami , by było w nim dużo kolorów i rożnych roślin.Pierwsze zachorowałam na hosty,( mam ich ponad 60 odmian )potem żurawki- ok. 40,liliowce- ponad 60 , róże -kilkanaście- też są.
wiosną zachwycają mnie kolorowe tulipany a w lecie swoimi ogromnymi kwiatami zachwycają mnie hortensje - 10 odmian - kolorowe rożne jeżówki- chyba tez coś koło 10,ale ciągle je dokupuję - i powojniki- tych jest kilkanaście odmian..To moje ostanie miłości. Ogród stał radością,odpoczynkiem, tutaj się inaczej myśli,inaczej wszystko przeżywa, kontempluje, do życia nabiera dystansu i energii,prawda???



A teraz jest już tak (zdjątka z lata)


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Karabela 16:20, 05 paź 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Pięknie już kawał roboty....
____________________
Eksperymentarium
anabuko1 16:31, 05 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Witam Karabela -pierwszego gościa

Jeszcze wspominkowe...
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
A_gawa 20:36, 05 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Aniu, Twój ogród jest piękny. Miłość i praca procentują.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
anabuko1 22:30, 05 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
A_gawa -Agnieszko Dziękuję. Jutro już pokażę aktualne zdjątka że jeszcze i teraz w moim ogrodzie jest dużo kolorków.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
waldek727 22:59, 05 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
anabuko1 napisał(a)
Jutro już pokażę aktualne zdjątka, że jeszcze i teraz w moim ogrodzie jest dużo kolorków.

Ja poproszę o fotki jesiennego zachodu słońca nad rozlewiskiem.
Dziękuję i pozdrawiam.
Waldek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Iwk4 23:35, 05 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, witaj. Miałaś piękne lato w swoim ogrodzie.
____________________
Ogródek Iwony II
anabuko1 08:52, 06 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
waldek727 Witaj. Ok. Dla ciebie i odwiedzających mnie gości pokażę zachód słońca nad Dębowym Lasem.

wk4-Iwonko Witaj w moich progach.
Tak lato piękne w tym roku było.a mnie cieszyło bardzo, bo więcej czasu mogłam spędzić na Dębowym i swojej działce i dużo nowych kwiatów rozkwitło.a to zawsze cieszy,prawda?

A to już teraźniejsze ogrodowe.
kwitną powojniki we wrześniu kupowane.
Julka

Clematis Sweet Summer Love

Hortensja MAGICAL FIRE- tegoroczny wiosenny nabytek,a już zdobyła moje serce.Przepięknie się przebarwia.


I Hortensja Vanille fraise.Druga moja ulubienica.


Hortensja Bobo

Na razie wystarczy reszta potem.
Pozdrawiam cieplutko i życzę nam wszystkim spokojnego tygodnia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kondzio 08:57, 06 paź 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witaj uwielbiam takie kolorowe ogrody
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
popcorn 10:26, 06 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow, pięknie! A pas z hostami cudny!
Hortkom wycięłabym darń spod nóżek i obsadziła np żurawkami Albo i hostami, a co

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies