Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z południa Polski - ogród Marzeny

Pokaż wątki Pokaż posty

Z południa Polski - ogród Marzeny

Marzenaka 22:55, 22 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Witajcie. Podczytuję was od dłuższego czasu, dopiero teraz uświadomiłam sobie, ile błędów się popełniło niepotrzebnie. Ogród mamy nawet spory, na razie nic ciekawego w nim nie ma, czym można by się było pochwalić. Jest jedynie dużo miejsca na fajne pomysły, przemyślane. Na naszym podwórku trochę jakby plac budowy jeszcze. Powoli chcemy stworzyć piękny ogród w którym się po prostu odpoczywa. Jestem zachwycona waszymi ogrodami, cudowne przemiany. Dlatego proszę o rady i wskazówki, żeby nie popełniać kolejnych błędów.
____________________
Ogród Marzeny
Karol99 22:57, 22 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Wstawisz jakieś zdjęcia?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Marzenaka 22:58, 22 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Usiłuję to zrobić właśnie
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:07, 22 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575

Tu planujemy mini przedogródek: szerokość 1m, długość jakieś 5 m. Po lewej rosną tuje (jakieś 20m długości), po prawej dalej będzie wejście/brama i furtka. Ta część to strona zachodnia, więc słońce do południa, potem cień, bo tuje zasłaniają i częściowo świerki u sąsiada, które w zasadzie mogły by być ekranem i dla nas? Czy nie? Bo jak u nas posadzimy ekran no to już chyba nic przed nim się nie zmieści...
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:14, 22 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Ha! Udało się.
No i tak. Ogólnie to chcielibyśmy coś w nowoczesnym stylu (ale bez przesady). Czekamy na pana, który się wjazdem zajmie, położy obrzeża. Planuję i myślę, i nie wiem czy dobrze zaplanowałam, jak źle, to chętnie poczytam wasze sugestie. Myślałam, żeby tu dać od lewej za tujami: trawy Miskanty ze 3, częściowo przed trawą i dalej hortensje bukietowe Limelight, coś na pniu (nie wiem jeszcze co) i przy końcu kulki bukszpanowe a przed nimi żurawki citronellki. Co sądzicie o tym zestawieniu w tym miejscu?
____________________
Ogród Marzeny
Marzenaka 23:17, 22 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Całość była by podsypana kamyczkami - kolor może coś jakby delikatny brąz, ewentualnie biały. Który kolor by się lepiej komponował z takimi roślinami?
____________________
Ogród Marzeny
Psiamama 00:18, 23 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Witaj Marzena. Niestety będę Cię tylko podglądać i kibicować Ci Ciekawam jaka rabata się tam urodzi Powodzenia
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Gardenarium 07:29, 23 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biały odpada, pasuje do akwarium. Pozostaje brązowy, szary, mieszany (kamyczki budowlane granitowe).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 09:19, 23 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Co do kamyków dopasuj je do domu, ścieżek. Już teraz zdecyduj czy to będą szarości, czy brązy. Żeby potem nie było w każdym miejscu innego koloru.
Pamiętaj że żurawki Citronelle przypala słońce.
____________________
Ogród na glinie
Marzenaka 22:26, 23 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Malgosik - Ok, czyli decydujemy się na jeden żwirek. A jak te żurawki będą w słońcu tylko przedpołudniem to taka ilość słońca im też zaszkodzi? A tak mi się podobają...
____________________
Ogród Marzeny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies