Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kardowka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kardowka

jona 20:01, 23 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj . Ogród już robi wrażenie, a jak się to wszystko porozrasta...
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
lena 20:08, 23 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Czekam az sie pozarasta przebierajac nogami Podczas budowy nauczylam sie cierpliwosci, ktorej zawsze mi brakowalo, wiec bede cierpliwie czekac
____________________
Kardówka
ziele 20:20, 23 mar 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A zapomniałam spytać: z czym się wiąże nazwa wątku - Kardowka?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
lena 20:35, 23 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Obecnie jestem na etapie obsadania tylu dzialki. Latem wiekszosc czasu spedzam na tarasie i oprocz widoku na stodole sasiada chcialabym aby stalo sie to miejsce bardziej malownicze Zaczelam wiec od obsadzenia tujami czesci ogrodzenia, ktora chcialabym zaslonic. Nastepnie ciagnie sie szpaler z derenia rozlogowego, ktory zasloni w przyszlosci puste konary sosenek sasiada. Trawa jest w oplakanym stanie, nie doszla jeszcze do siebie po budowie nawierzchni. Dosialam wiec teraz w puste miejsca a reszte potraktowalam areatorem i zasililam saletra wapniowa, przez 3 ostatnie dni podlewalam i nie wiem czy przypadkiem nie pospieszylam sie z tym dogadzaniem, poniewaz w nocy bylo -5 stopni. No nic w przyszlym roku zaczne szalec miesiac pozniej.

Miejsce na hustawke to ten zwirek, rosna tu tez 3 wisnie umbraculfery. I teraz nie mam jeszcze pomyslu co dodac do tej kompozycji, bardzo bym chciala tu dac rododendron, azalie. Moze macie pomysly co tu zrobic?
____________________
Kardówka
lena 20:36, 23 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Z nazwiskiem mojego dziadka

ziele napisał(a)
A zapomniałam spytać: z czym się wiąże nazwa wątku - Kardowka?
____________________
Kardówka
ziele 20:39, 23 mar 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Ooooo! Nazwisko rzadko spotykane. Nic dziwnego, że z nazwą własną nie spotkałam się dotychczas.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
lena 20:43, 23 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Bok garazu, jest obsadzony cisem, w puste miejsca chce dac rododendrony. za garazem jest mini sad. Jest tam morela, wisnia, pigwa, borowka kamczacka i amerykanska, brzoskwinia, agrset, czyli to co lubie najbardziej

____________________
Kardówka
lena 20:48, 23 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Ta strona tez obsadzona tujami, i dopiero w tym roku bede dosadzac do tej strony rosliny.


a tu powstanie wrzosowisko, ale na koncu poniewaz z wykopu z nasadzen magazynuje tu ziemie zeby podwyzszyc nieco ten kacik.
____________________
Kardówka
ziele 20:51, 23 mar 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A nie myślałaś o hortensjach? Rozjaśniłyby Ci ogród.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
lena 20:56, 23 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Mam tez do zagospodarowania teren przed ogrodzeniem a raczej terenik. Niestety przebiega wzdluz row, ktory chce czyms obsadzic, aby tego nie kosic, miejsca od parkanu do rowu jest zaledwie 60cm. Wiec drzewa raczej odpadaja, chcialam posadzic jarzebiny ale niestety nie moge bo jest za malo miejsca wiec, nie wiem czym najlepiej obsadzic moze irga zimozielona?

____________________
Kardówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies