Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Izy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Izy

Isabell 15:22, 27 mar 2015

Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3
Witam serdecznie
Mam na imie Izabela i jestem nowa na ogrodowisku.
Niedawno kupilismy dom, ktory stoi na 22 arach. Dzialka jest ogrodzona, ale calkowicie pusta... nie ma ani jednego drzewa (poprzedni wlasciciel wycial wszystko, bo, jak stwierdzil, nie chcialo mu sie grabic lisci). Moze to i dobrze, mozemy wystartowac wedlug swoich planow i pomyslow.
Zostalo tylko cos na ksztalt zywoplotu z 4 doroslych cisow przed samymi drzwiami wejsciowymi.
Nijak nie pasuje to do mojej koncepcji utworzenia ogrodu z rabatami zwirowymi, obsadzonymi iglakami, bukszpanami i ozdobnymi trawami.
Stad moje pytanie: czy mozliwe jest rozsadzenie tych czterech cisow i uformowanie ich na cztery osobne niwaki? Czy nie sa za stare? Czy sie przyjma? Czy koniec marca, poczatek kwietnia to dobry czas na takie roboty? Bardzo prosze Was o pomoc.
ps. Z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale niestety, nie mamy tutaj polskiej klawiatury
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z gory bardzo dziekuje

Zdjecia robione dzisiaj rano, cisy nie maja jeszcze mlodych pedow. Chyba ciagle spia

tutaj widok od drogi na cisy w całej okazałości:


Tutaj cisy z gory:


I z dolu, pierwsze dwa:


i kolejne:



____________________
Isabell 17:57, 27 mar 2015

Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3
Jeszcze tak przy okazji, jaki to gatunek cisa?
____________________
Gardenarium 18:45, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trudno powiedzieć jaki to gatunek, gdyż jest przycinany. Ten ekran to pewnie cis pośredni 'Hicksii'.

Cisy bardzo dobrze się przesadzają, mają drobne korzenie i zwartą bryłę, ale u mnie teraz pylą (kwitną) czyli ruszają z wegetacją i jest już za późno. Iglaste najlepiej przesadzać w okresie spoczynku.

Najgorszy moment na przesadzanie cisa to w momencie puszczania młodych przyrostów, które więdną i mogą zamierać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:52, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten jeden "krzew' to nie jeden krzew a kilka i formowanie z niego niwaki to najgorszy z możliwych wariantów. Trzeba go obniżyć wyrównać, ale nie rozdzielać, Korzenie mogą być nieźle poplątane. Ta roślina nie "rokuje" na niwaki wcale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 22:51, 27 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
A mi szkoda by było pociąć taki piękny żywopłot. W odpowiedniej porze przeniosłabym go w inne miejsce i masz gotowe tło dla nowych roślin.
____________________
Ogród na glinie
Isabell 16:24, 22 kwi 2015

Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3
Taki pierwszy mały projekt
Kiedy kupiliśmy dom, rosły tam jakieś haszcze. Uporządkowałam to trochę
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies