Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

BKosimkArt 21:09, 27 cze 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
3v3 olej do drewna z kolorem ale nie pamietam jaki dokładnie, jutro sprawdzę...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Makusia 22:14, 27 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
BKosimkArt napisał(a)
3v3 olej do drewna z kolorem ale nie pamietam jaki dokładnie, jutro sprawdzę...


A ten olej daje jakąś wizualną warstwę? W sensie tak, jak impregnat? Mam leżak i dwa słupy i zastanawiam się czym machnąć, ale obie te rzeczy były już impregnatem kiedyś malowane- myślisz, że mogłabym olejem teraz? Bo efekt u Ciebie pyszny!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
BKosimkArt 08:52, 28 cze 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Marta, tak ten olej jest z barwnikiem a kolory są różne, olej jest fajny bo uszlachetnia drewno, ja wolę olejować... cały taras mam olejowany tym właśnie...
Zobacz jak wygląda po deszczu... nic nie wsiąka...


Jeśli było impregnowane to musisz papierkiem zeszlifować...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Makusia 09:00, 28 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
BKosimkArt napisał(a)
Marta, tak ten olej jest z barwnikiem a kolory są różne, olej jest fajny bo uszlachetnia drewno, ja wolę olejować... cały taras mam olejowany tym właśnie...
Zobacz jak wygląda po deszczu... nic nie wsiąka...


Jeśli było impregnowane to musisz papierkiem zeszlifować...


Rzeczywiście super! Moje słupy były malowane 5 lat temu, to chyba nawet szlifować nie będę, tylko pomaluję jak leci Gorzej z leżakiem, bo ten był impregnatem bezbarwnym trzaśnięty w tym sezonie...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
BKosimkArt 09:06, 28 cze 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No to z leżakiem nie wiem jak jeśli już poimpregnowałaś... podpytam męża jeszcze, on jest ekspertem w tej dziedzinie...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
alis 18:51, 28 cze 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Ależ cudne poidełka, zdolna jesteś Leżaczki fajowe i fajny kolor mają po olejowaniu.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
LewOgrodowy 21:06, 28 cze 2017


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Piękne poidełka, jak liście host. Ja mam poidełko serce z różami wokół i 2 ptaszkami. Też nie wiem, jak je postawić, też stoi na pniu. Moja babcia miała drewniany płot obrośnięty winobluszczem i w tym płocie co jakąś odległość był gruby kołek. Poidełko wyglądało na tym kołku super, no i ptaki bardzo często z niego korzystały. Już myślałam, że może taka czarna ażurowa metalowa noga by była fajna? Coś jak boki maszyny Singer, tylko wąskie i wysokie.
____________________
Monika
Zana 21:24, 28 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Basiu a Ty znowu rękodzieło artystyczne tworzysz, ale tym razem to materiał ciężkiego kalibru poszedł w ruch. Świetnie wyszły Ci te poidełka. A leżaki to fantastyczny zakup, po olejowaniu wyglądają jak nówki sztuki. Super, że udało Ci się dwa egzemplarze zakupić.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
BKosimkArt 11:32, 29 cze 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No staram się jak mam chwilę coś wydłubać, z braku funduszy wszystko można zrobić samemu

A leżaków już o mały włos bym nie kupiła bo mąż jakoś przekonania nie miał, odeszliśmy od nich, połaziliśmy po giełdzie i powiedziałam: wracamy! uparłam się i mam a najlepsze że sprzedawało to małżeństwo i na początku babka zeszła nam z ceny i jak wróciliśmy to powiedziała że burę od męża dostała za te leżaki ale i tak sprzedali w cenie którą chcieliśmy...
warto czasem się na giełdę przejechać bo w tej górze "śmieci" zawsze można coś wynaleźć...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
zoja 06:56, 30 cze 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Basiu zakwitl liliowiec - tak jak podejrzewalas to wild horses
Sliczny jest - dziekuje
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies