Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 21:07, 22 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Alicja169 napisał(a)
Przepiękny ogród i jeszcze działkę obrabiasz? niesamowita perfekcjonistka
Co rośnie za kulkami z cZerwonego berberysa ?


Tylko dlatego mam, że działki ROD są na końcu mojej ulicy, dosłownie 4 domy dalej. Większość mieszkańców osiedla ma tam działki Opłata 150 zł rocznie, prąd jest, woda za darmo. Nie są jakieś specjallnie zadbane, boom na ogródki wyraźnie zaczął się 2 lata temu, pojawiło się dużo nowych osób, młodych, z zapałem podchodza do tematu, robi się coraz ładniej. Ja mam tam część sadowniczą, na razie wszystkie drzewa i krzewy malutkie ale owoce już mam, warzyw tam nie uprawiam, zajmują się tym moi rodzice u siebie - zaopatrują członków rodziny i wszystkich sąsiadów w klatce Koło domu mam śladową ilość warzyw potrzebnych jak to określam "do rosołu"

A za berberysami są niskie odmiany hortensji i rozchodniki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
aga_podlasie 21:10, 22 maj 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Bożenko, jak długo kwitnie rutewka?
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
bozga 21:29, 22 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
aga_podlasie napisał(a)
Bożenko, jak długo kwitnie rutewka?


Będę wiedziała dopiero w tym roku, wcześniej wyglądały niezachęcająco
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
aga_podlasie 21:37, 22 maj 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Ja kupiłam w tym tygodniu, nie wiedząc za bardzo jak długo kwitnie i posadziłam z przodu rabaty, teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
bozga 21:57, 22 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
aga_podlasie napisał(a)
Ja kupiłam w tym tygodniu, nie wiedząc za bardzo jak długo kwitnie i posadziłam z przodu rabaty, teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam.

Koniecznie przesadź, ja mam 6 roślinek, 3 białe, 3 fioletowe, rosną podobnie, w tej chwili najbardziej okazała ma 150 cm wysokości- specjalnie poleciałam zmierzyć.
Wyraźnie widać, że muszą się zadomowić, żeby pokazać swoje możliwości, w zeszłym roku były dużo niższe
Jest tez atrakcyjna z liści więc długością kwitnienia nie ma co się martwić
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Tesska 22:34, 22 maj 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Twoja kalina śliczna moja ma brązowe listki dlaczego?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bozga 22:54, 22 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tesska napisał(a)
Twoja kalina śliczna moja ma brązowe listki dlaczego?


Na kalinach się nie znam,jedyne co zauważyłam to, że potrzebuje jednak dużo wody bo inaczej od razu liście smętnie zwisają. Obejrzyj dokładnie spód liści może tam znajdziesz rozwiązanie.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
aga_podlasie 23:11, 22 maj 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
bozga napisał(a)

Koniecznie przesadź, ja mam 6 roślinek, 3 białe, 3 fioletowe, rosną podobnie, w tej chwili najbardziej okazała ma 150 cm wysokości- specjalnie poleciałam zmierzyć.
Wyraźnie widać, że muszą się zadomowić, żeby pokazać swoje możliwości, w zeszłym roku były dużo niższe
Jest tez atrakcyjna z liści więc długością kwitnienia nie ma co się martwić


Dziękuję Jutro przesadzę. Listki bardzo mi się podobają. Moja jest delikatnie różowa.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Madzenka 01:04, 23 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przydały mi się rady dot. Rutewki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasya 06:59, 23 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
bozga napisał(a)
Sorki, że dopiero teraz ale niedziela nietypowa,z rana podlewanie bo sucho i wszystko pokryte żóltym pyłem a potem 3 godzinna wyprawa na działkę ( wróciłam wysuszona - przypalona, spragniona i wysmagana wiatrem, teraz dochodzę do siebie
Poranek w czasie podlewania


a co to za slicznotka taka szybka ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies