Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 21:13, 16 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Jeżówki też


Zapraszam jutro
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
aga_podlasie 21:20, 16 lip 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Świetnie Ci poszlo z nowym aparatem. Na pewno to tez zasługa przepięknych modelek
Jak będziesz miala chwilę, wpadniesz do mnie pomóc zidentyfikować hortensję?
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Nallar 23:08, 16 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Przychodzę zwabiona zapachem Lilii, piękności. Pochwalę się że u mnie w przyszłym roku też już będą kwitły
Skłamałam, nie tylko zapach lilii mnie ściągnął, mam pytanie do Ciebie.
Hortka Vanilka która kwitła w ubiegłym roku zastrajkowała, teraz nie ma zamiaru zakwitnąć, znasz może powód.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Kasiek 23:11, 16 lip 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763


Ale piekne polaczenie, cudne ...
____________________
Bawarka
Sonka 10:30, 17 lip 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2269
Jak zawsze pięknie w Twoim ogrodzie. Moje jeżówki odmianowe po kilku latach przeistoczyły się w zwykłe. Hortensji też mam sporo więc zaglądam obowiązkowo, bo jesteś naszym guru.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
bozga 10:37, 17 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Nallar napisał(a)
Przychodzę zwabiona zapachem Lilii, piękności. Pochwalę się że u mnie w przyszłym roku też już będą kwitły
Skłamałam, nie tylko zapach lilii mnie ściągnął, mam pytanie do Ciebie.
Hortka Vanilka która kwitła w ubiegłym roku zastrajkowała, teraz nie ma zamiaru zakwitnąć, znasz może powód.


Nie zawsze da radę określić powód jednoznacznie, na pierwszym miejscu stanowisko- im bardzie nasłonecznione tym szybciej zakwita, u Vanilek widać to bardzo wyraźnie, ja w tej chwili mam jedną w pełnym rozkwicie, większość w pąkach ale tez 2 krzaki pod jarzębiną, gdzie większość pędów nie ma jeszcze zalążków- musiałam podciąć gałęzie jarzębiny, żeby dopuścić więcej światła, Druga sprawa to nawożenie- uwaga na większą zawartość azotu, daje to znaczny wzrost masy zielnej i znacznie opóźnia kwitnienie.
Jeśłi liście wyglądają zdrowo to nie szukałabym szkodników w glebie tylko niestety cierpliwie czekała. W tej chwili nie ma u mnie jeszcze pąków żadna z Polar Bear, część Sweet Summer też strajkuje i na koniec moja rekordzistka( coś rozmnożyłam sama, krzewi się bardzo ładnie ale kwiatów od 3 lat nie widziałam)

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 10:49, 17 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dzisiejsza kawa w ogrodzie z opóźnieniem bo zaskoczył mnie nocny deszcz a całe pranie zostało na dworze , przewieszenie takiej ilości ubrań zajęło mi sporo czasu. Fotek rano mało bo co chwilę kropi a na horyzoncie podejrzane chmury
Zapraszam
Skoro była mowa o Vanilkach to ta przy bramie jest najbardzie rozwinięta. To stanowisko wyraźnie też przyśpiesza kwitnienie Limlelight ( szpaler)

Vanilka



Limki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 10:55, 17 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Reszta Vanilek powoli się otwiera

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 11:00, 17 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Na rogu króluje Diamantino

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 11:06, 17 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Środek rabaty zajmuje Silver Dollar jeszcze w pączkach


Od strony wejścia LImelight na razie w pączkach, przed nią w pełni kwitnienia Dentelle de Gorron
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies