Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Luki 23:02, 29 kwi 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Nooo to teraz już chyba wiem czemu u mnie hortensje takie liściory miały, a kwiaty marne
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bozga 19:00, 30 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
BasiaLT napisał(a)
Bożenko jesteś skarbnicą wiedzy po prostu bardzo dziękuję. A krokusy wykopujesz?



Nie wykopuję i raczej nie ma takiej potrzeby Innych cebulkowych też, jak znikają- trudno
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:08, 30 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ewa777 napisał(a)
Bożenko, czy to prawda, że nowych (świeżo zakupionych) hortensji bukietowych się nie przycina?
Podobno tak radzą sprzedawcy przy zakupie.
Ja myślę, że jednak trzeba przyciąć, bo sprzedają bardzo długie wiechy. Jakie jest Twoje zdanie?


Jak najbardziej przycinamy i to ostro, formujemy krzak od maleńkości. W sprzedaży są bardzo często takie jak mówisz długie wiechy, należy je jak najszybciej skorygować Oczywiście optymalny czas tej korekty to wiosna i jesień, będziemy się cieszyć wtedy kwitnieniem w sezonie w którym nabyliśmy roślinę. Rośliny nabyte o tej porze spokojnie teraz jeszcze przycinamy



____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:24, 30 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
babka napisał(a)
Cieszę się, że akurat trafiłam na porady w sprawie nawożenie. Waśnie zastanawiałam się kiedy zacząć nawozić magiczną siłą.
Bożenko, zdaję sobie sprawę że już zapewne nie raz o tym pisałaś ale nie mogę się dokopać do informacji w sprawie zakwaszania gleby. Czy w sezonie używasz zakwasacza czy ten zawarty w nawozie wystarcza ? W ubiegłych latach sypałam tylko granulowany, długo działający nawóz do hortensji jednak zakwaszanie musiałam kilkakrotnie przeprowadzać. Jak to jest w przypadku stosowania Magicznej siły??



Nigdy nie używałam zakwaszacza ani nie sprawdzałam ph swojej gleby, działam intuicyjnie obserwując swoje rośliny. Na pewno jest to większy problem dla posiadaczy hortensji ogrodowych, krzewiate i bukietowe nie są tak wymagające, większość moich hortensji jest wyściółkowana korą, nie stosuję pod nią agrowłókniny więc po kilku latach i tak siłą rzeczy robi się optymalane środowisko dla hortensji, a sadzę w glebę gliniastą , kwaśnego torfu używam dosłownie garść jeśli mam, jak nie to wcale. Torf nie trzyma wody a hortensje ją uwielbiają. Nie zauważyłam, żeby to postępowanie negatywnie odbiło się na moich roślinach.
Co do magicznej siły to jest to preparat nawozowy i sam z siebie nie wystarczy jeśli zależy nam na zakwaszeniu ( optymalny jest kwaśny torf i siarczan glinu ale nie jestem osobą kompetentną w tym zakresie, może odezwie się ktoś z Forumowiczów)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:28, 30 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
wrobelki napisał(a)
Przycięłam moje hortki ( Limki i Vanilki) nisko wydawało mi się, że zostawiam góra po dwa węzły ( ścięłam je z 5-6 cm nad ziemią), a tu strasznie dużo mi pączków mi wypuściły czy te mniejsze mam wyłamywać? Boje się, że za dużo ich zostawiłam i że będą słabe, pokładające.


Wyłamujemy te skierowane w dół, z oceną które z pąków będą cienkie i słabe jeszcze bym się na dzień dzisiejszy wstrzymała, zdążysz je wyciąć później
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:30, 30 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Elka napisał(a)
Wpadłam z pytaniem bo gdzie jak nie tu dostanę fachową podpowiedź. Czy między śliwami pissardi bardziej pasuje hortensja anabelle czy limelight?


Wcześniej czy póżniej śliwy będą dawały zacienienie, więc Anabelle wydaje się rozsądniejszym wyborem
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:41, 30 kwi 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dziękuję Wszystkim za odwiedziny i miłe komentarze, pozdrawiam serdecznie i życzę udanej Majówki

Spragniony słońca i ciepła ogród pięknieje z dnia na dzień


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Jana 19:46, 30 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Jej ale u Ciebie Bożenko piękna wiosna i słoneczko właśnie miałam zapytać czy przyciąć polar Bear którą kupiłam ma długie wiechy i od razu znalazłam odpowiedź miłego odpoczynku
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
alis 19:58, 30 kwi 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Zachwycające widoki jak zawsze i mnóstwo fachowych porad, pozdrawiam Bożenko
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Kasia_CS 23:42, 30 kwi 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ech.. zła jestem na siebie... tak slabo pocięłam te moje hortki.. powinnam odważnie i nie zostawiac takich długich badyli. A teraz chyba za pozno na powtórne cięcie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies