Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - prośba o opinię

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - prośba o opinię

MKMK 18:12, 06 kwi 2015

Dołączył: 06 kwi 2015
Posty: 2
Witam
Jestem tu nowy. Założyłem ogród i proszę o opinie forumowiczów odnośnie prac wykonanych, posadzonych roślin. Proszę o opinie czy jest ładnie i pomoc co jeszcze posadzić

Pozdrawiam

Lukasz2013 18:37, 06 kwi 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Postaramy się coś doradzić. Ogród wygląda na zadbany to dobry początek co do reszty to przemyśle i postaram się coś doradzić. Zachęcam do zwiedzania naszych ogrodów i czerpania inspiracji.
Dorota123 22:00, 06 kwi 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj, odnośnie ostatniego zdjęcia, czy nie masz wrażenia , że jest tam za dużo kolorów na ziemi według mnie wystarczyła by zwykła kora, bez obwódek z kolorowej kory. Kamienie wprowadzają chaos, wyglądają jakby były bezmyślnie rzucone. Takie jest moje zdanie, ale wcale nie musisz się z nim zgadzać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
waldek727 22:44, 06 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Szkoda MKMK, że się nie przedstawiłeś i nie wiem jak mam się do Ciebie zwracać.
Dorotka ma rację. Nie graj w ogrodzie kolorami i dużymi kontrastami, ponieważ wygląda to bardzo nienaturalnie. Ogród powinno się cieniować barwami stonowanymi i pasującymi do elewacji budynku. Za dużo roślin zielonych skupionych w jednym miejscu. Powinieneś sobie te nasadzenia trochę urozmaicić i rozjaśnić np. dereniami. Widzę również brak podszytu, a więc roślin płożąco zadarniających. Kora w ogrodzie powinna być tylko uzupełnieniem pustych placów i nie powinna stanowić tła dla roślin. Zamiast chaotycznie porozrzucanego piaskowca o wiele lepiej w tych miejscach prezentowałyby się małe wrzosowiska. Poza tym brak ścieżek wśród roślinności i miejsc do spoczynku (ławeczki).
To tyle na pierwszy rzut oka.
Pozdrawiam.
Waldek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
MKMK 22:01, 07 kwi 2015

Dołączył: 06 kwi 2015
Posty: 2
witam

czyli uważacie, że te kamienie powinienem usunąć. Co na tej rabacie powinno się jeszcze zmienić?
Pozdrawiam
MATEUSZ
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies