Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od zera do bohatera.

Pokaż wątki Pokaż posty

Od zera do bohatera.

Raczyna 19:45, 13 kwi 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2
Witam,

nie dopinałam się do żadnego już istniejące wątku, bo nie sądzę, żeby ktoś zaczynał w takim miejscu jak ja.
A wybrałam dział "trawnik", bo jednak z ogródkiem to absolutnie nie ma nic wspólnego...

Tytułem wstępu:
Śląsk
wystawa wschodnia, podwórko lekko "studzienne"
mało słońca
mam nadzieję, że filmik coś pomoże bardziej obrazowo, chociaż widzę że za krzywo trzymałam aparat i nie zawsze łapał to co chciałam pokazać- jeśli potrzeba- dokręcę wymagany materiał
https://www.youtube.com/watch?v=5D91vom2uBc&feature=youtu.be
no i to pytanie, a w zasadzie kilka:
co mam z tym zrobić?
ściągać tę wierzchnią warstwę? jak bardzo?
rozparcelować ten piasek po całości?
dorzucę ziemię, myślałam o kupnie kilku dużych worków, ale może znalazłabym gdzieś małą ciężarówkę ziemi?
tam ma być tylko trawa (na tej krótkiej ścianie może jakaś rabatka/skrzynia czy cuś takiego), fajnie byłoby jakieś pnącza na płot, chciałabym mieć zielono za oknami, przy czym ten płot zabierze ziemi resztki słońca

jestem otwarta na wszelkie sugestie, porady i łakoma na linki, bo chwilowo nie za bardzo mam czas żeby szukać po necie informacji i samej je filtrować


w dziedzinie ogrodnictwa jestem totalną dziewicą, chciaż zawsze miałam dobrą rękę do kwiatów doniczkowych- zakwitały u mnie grubosze, kroton żył kilka lat, ogólnie, zawsze miałam małą dżungę w domu
jednak w którymś momencie nastał niespokojny okres w moim życiu i bardzo często się przeprowadzałam, więc zrezygnowałam z roślin
teraz nastał czas powrotu...
no i- walki o trawnik.....
____________________
pozdrawiam, Magda
Gardenarium 21:09, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co z tym zrobić? Zamieścić zdjęcia najlepiej I przenieść się do naszych ogrodów

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Raczyna 21:37, 13 kwi 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2
Obawiam się że określenie "ogród" to nadmierny eufemizm- może nowy dział: "nasze rachityczne trawniki"?
____________________
pozdrawiam, Magda
Gardenarium 23:04, 13 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o to, że nawet do mapy nie możesz się dodać, bo tylko nasze ogrody wchodzą
Szefowa ci to mówi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:51, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dział trawniki i tytułu jego wątków powinny dotyczyć problemów trawnika, tytułem nie może być zdanie "od zera do bohatera", to watki specjalistyczne. W takim razie nie zakładaj wątku a wklej pytanie odnośnie swojego trawnika, w odpowiedni wątek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies