Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Problem ze strumieniem :(

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem ze strumieniem :(

Kondzio 21:30, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam mam problem ze strumieniem i zastanawiam się jak temu zaradzić bo zawsze po zimie opada i zaczyna przeciekać Nie wiem jak sobie z nim poradzić jest wykonany z foli do oczek. Zastanawiam się nad wykonać go z innego materiału jak myślicie tylko nie wiem z jakiego. Bardzo proszę o pomoc
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
rozark 21:35, 14 kwi 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
masz prawdopodobnie zrobione z foli PCV ale zbrojonej. Na oczka powinno się dawać PCV niezbrojone, jest elastyczne. Dziury ci się robią prawdopodobnie na wysokości zamarzania poziomu wody. Można zgrzać pasek pcv niezbrojonego po obwodzie albo druga opcja znacznie droższa wykonać od nowa całość z EPDM
____________________
pozdrowionka
Gardenarium 21:36, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykonaj z EPDM-u Firestone. Zwykłą folię potrafi lód przerwać, albo pies pazurami rozerwać, gumy nie przerwie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 21:38, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
rozark napisał(a)
masz prawdopodobnie zrobione z foli PCV ale zbrojonej. Na oczka powinno się dawać PCV niezbrojone, jest elastyczne. Dziury ci się robią prawdopodobnie na wysokości zamarzania poziomu wody. Można zgrzać pasek pcv niezbrojonego po obwodzie albo druga opcja znacznie droższa wykonać od nowa całość z EPDM
strumień jest wykonany właśnie z EPDM i mam już dość zawsze coś się z nim dzieje po zimie zastanawiałem się żeby go wylać czymś ale nie wiem czym bo na tym się nie znam
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 21:38, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Danusiu ja go wykonałem z foli której wykonałem oczko a wykonałem je z folii którą wymieniłaś już sam nie wiem tyle kasy na marne poszło
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
rozark 21:40, 14 kwi 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
zdjęcie zrób proszę
____________________
pozdrowionka
Kondzio 21:50, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
rozark napisał(a)
zdjęcie zrób proszę
a czego potrzebujesz zdjęcie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
rozark 08:37, 15 kwi 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
oczka, dziury jeśli znalazłeś, zgrzewu tej EPDM ( może jest źle pozgrzewana?), weż jakiś szpikulec i spróbuj przejechać nim po zgrzewie jakbyś chciał go wepchnąć do środka (tylko delikatnie), jak będzie dziura to ją znajdziesz bo ci narzędzie wpadnie pomiędzy 2 membrany, poza tym napisz ile lat temu robiłeś oczko

edit może to nie być wina epdmki tylko wykonawczy i trzeba złożyć reklamację
____________________
pozdrowionka
Gardenarium 15:50, 15 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kondzio napisał(a)
Danusiu ja go wykonałem z foli której wykonałem oczko a wykonałem je z folii którą wymieniłaś już sam nie wiem tyle kasy na marne poszło


Na pewno nieumięjętnie została sklejona, albo wylewa się przez wierzch gdy płynie. Mogą też wodę wyciągać korzenie roślin przybrzeżnych, które działają jak przysłowiowy "knot"

Zrób tak:

wyłącz strumień i przez tydzień obserwuj ile wody ubędzie. Bo jeśli strumień jest połączony ze stawem, to bardzo prawdopodobne jest, że to nie strumień przecieka, a np. staw, albo wodospad jeśli masz.

Po prostu wyłącz strumień, połóż jakiś kamień żebyś miał punkt odniesienia i obserwacji o ile mm opada lustro wody.

To jedyny sposób, żeby to w tej sytuacji sprawdzić.

Podaj fakty, czy strumień chodzi oddzielnie, czy jest połączony.

Potem trzeba wypompować wodę i sprawdzić czy nie ma dziury. Witek ma swoje sposoby, ale najpierw zrób o co cię proszę. Za tydzień podaj ile cm ubyło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies