Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 10:37, 22 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zana napisał(a)
Jeny jestem w szoku po zobaczeniu porównania rozchodników 2015/2016!

Dzisiejsze fotki pokazują piękny ogród, trzcinniki wymiatają. W ogóle ta rabata z trzcinnikami mnie zachwyca

A co jest nie tak z altaną?


altana już wiekowa, cieknie z każdej strony, korniki wpierniczają ciągle, już nawet przestałam je ganiać. Praktycznie z niej nie korzystamy, służy do chowania suszarki z praniem przed deszczem, chociaż i tak moknie zmienić dach to spory koszt, więc wolę na coś nowego kasę przeznaczyć, łot tak mam

a tak poważnie to u mnie większość robiona była pod stary dom, altana właśnie, ścieżki itp. Teraz chciałabym jakoś bardziej robić pod nowy, chociaż jeszcze trochę potrwa zanim się wprowadzimy do niego.
Decyzja o rozbiórce podjęta, tylko koncepcji "co dalej" brak, bukszpany były sadzone pod altanę, największy problem mam z tą tują, rośnie na rogu i teraz w miarę wygląda, ale jak altany nie będzie to zostanie na środku, ni w 5 ni w 10 więc mam dylemat
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Zana 10:48, 22 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A to jasne. To coś nowego planujesz docelowo na miejscu tej altany, czy w całkiem innym miejscu?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malkul 10:50, 22 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
iwka napisał(a)

to trzcinnik ten pionowy akcent trawowy?
pięknei ci stoi

ma rdzę?
opryskiwałas zapobiegawczo?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
zoja 10:55, 22 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Żabciu piekny masz ten ogród i jaka przestrzeń
na altanę/mijesce po niej też pewnie znajdziesz genialne rozwiązanie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
iwka 11:01, 22 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zana napisał(a)
A to jasne. To coś nowego planujesz docelowo na miejscu tej altany, czy w całkiem innym miejscu?
altana/pergola jest w planach na tyłach tam gdzie teraz rewolucja była tutaj chciałam pociągnąć nasadzenia, ale to takie trudne miejsce. Stare świerki, korzenie wielkie, ciężki teren. RH tylko w miarę rosną, chociaż jeden coś ostatnio przychorował.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:11, 22 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
malkul napisał(a)

to trzcinnik ten pionowy akcent trawowy?
pięknei ci stoi

ma rdzę?
opryskiwałas zapobiegawczo?


trzcinnik przeniosę w inne miejsce, na razie go mnożę
rdzę ma i to dużą, teraz to już chyba nic nie pomoże.

Pytałam Finki na temat tej rdzy i taką dostałam odpowiedź:

"Teraz o rdzy. Trawy ozdobne czasem są atakowane przez Rdzę źdźbłową lub Rdzę brunatną. Nie wiem na razie jakim środkiem z obrotu hobbystycznego to można załatwić, coś poszukam i się odezwę. Normalnie te Rdze zwalcza się substancjami aktywnymi: prepikonazolem i cyprokonazolem (razem wziętymi). W rolniczych środkach to: Menara 410 EC lub Chefara (to jest to samo). Artea ma słabsze działanie bo mniej w niej cyprokonazolu. Ale nie mają one rejestracji do stosowania w roślinach ozdobnych. W tej chwili nie mogę nic więcej poradzić. Ważne jest nawożenie traw. Słabiej odżywione łatwiej chorują. Najlepsze oczywiście nawozy naturalne. Można też zastosować saletrę amonową. Rdza pojawia się przeważnie latem przy bardzo suchym i gorącym przebiegu pogody."
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:12, 22 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
zoja napisał(a)
Żabciu piekny masz ten ogród i jaka przestrzeń
na altanę/mijesce po niej też pewnie znajdziesz genialne rozwiązanie
no obymam nadzieję, że wspólnymi siłami coś wykombinujemy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
dominika_ 11:42, 22 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Jejciu Żabka, jaki Ty masz wymuskany ogród, bardzo przyjemnie się u Ciebie spaceruje
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Mirka 11:42, 22 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonko piękne fotki Jak będziesz robić zdjecia cyknij kłosownicę i twój rozsadnik kłosownicy.A i chciałam zapytać czy on jest na słonku czy w cieniu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 17:20, 22 lip 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
dominika_ napisał(a)
Jejciu Żabka, jaki Ty masz wymuskany ogród, bardzo przyjemnie się u Ciebie spaceruje
oj bardzo dziękuję ale czasami mnie przytłacza jego taka "ciezkosć" brakuje mi w nim takiej zwiewnosci.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies