Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje oczko w głowie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje oczko w głowie :)

anna3539 19:11, 03 maj 2015


Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 11



Witam serdecznie wszystkich ogrodomaniaków

Oczko wodne mam od roku,już przy planowaniu oczka uwzględniałam jego wielkość i głębokość dla karasi,już w pierwszym roku hodowli rybek doczekałam sie potomstwa od moich karasi, mija drugi rok odkąd mam małe karasie ale jak na razie wszystkie są koloru brązowego prócz jednego największego młodego karasia który sie już wybarwił na ładny pomarańczowy kolor wciemniejsze centki,wszystkie pozostałe karasie są koloru brązowo-miedzianego.

W oczku mam posadzone 2 lilie wodne,odmiana większa to lilia "colorado" o pięknych łososiowch kwiatakch które kwitną nad powierzchnią lustra wody,mniejsza odmiana to "pygmaea rubra" również ma piękne jasnoczerwone kwiaty tylko dużo mniejsze od "colorado".W oczku zamontowany jest filtr ciśnieniowy z lampą uv aby woda była przejrzysta i klarowna,ale głównym celem było aby szumiała woda z kaskady dlatego też woda z filtra pod ciśnieniem wylewa się na górną płyte wodospadu,
w ciepłe dni kiedy tylko pojawi sie słoneczko z oczka korzystają wszystkie ptaki włącznie z gołąbkami cukruweczkami które miały gniazdo na podwórku.Wszystkie prace wykonywane tak przy oczku jak i przy całej "budowli" oczka ze skalniakiem są wynagrodzone pięknymi kwiatami,które zakwitają gdy jeszcze leży na podwórku śnieg.Szum spokojnie płynącej wody słychać do altanki w której można odpocząć w upalne dni i sie zrelaksować.


____________________
ania c.
Gardenarium 19:48, 03 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj. Napisz proszę pustego posta z kropką, przeniosę nadmiar zdjęć
Do jednego wpisu wklejaj nie więcej jak 4 zdjęcia, rób enter pomiędzy tekstem a zdjęciami, nie leć ciurkiem, bo zdjęcia źle się układają w poście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna3539 22:29, 03 maj 2015


Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 11
.
____________________
ania c.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies