Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Mazan 11:34, 17 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anbu

Rododendrony lubią oprysk nawet trzykrotny tymolem lub HT. Tym sposobem w ubiegłym roku uratowałem nie tylko swoje opryskując na przełomie kwietnia i maja przeciw kilku chorobom. Na bukszpany szerokim spektrum jest roztwór tymolowy+olejek rozmarynowy 1:1, stężenie jak dla RT. Pytanie 10 - tak, ale mając podaną mieszankę można nią potraktować te rośliny - efekt ten sam.

Jeśli coś jeszcze - pytaj.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
amelia_b 11:50, 17 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Aniu ja tez zaglądam
____________________
Pogubiłam się po drodze
anbu 11:55, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Rh jeszcze nie mam, zamierzam nabyć dopiero w tym roku

Czyli środek o szerokim spektrum działania do buksów i cisów po cięciu to olejek tymolowo - rozmarynowy. Super

Mazan co oznacza stężenie jak dla RT? Co to za skrót? Nie znam
Wywnioskowałam z twojej odpowiedzi, że Nigry, Ambrowce, Umbry, Grujecznika też mogę potraktować zamiast miedzianem roztworem tymolowo-rozmrynowym

W tym roku chcę się skupić na gnojówkach i OW, a HT nigdy nie robiłam
Czas dziś poczynić pierwsze zakupy

Hej Amelko
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mazan 12:13, 17 lut 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anbu

Roztwór Tymolowy. A robić HT także powinnaś jeśli chcesz ekologicznie. Innych nie podam - nie przerobisz.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Toszka 12:15, 17 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja bym proponowała dokonać masowego oprysku promanalem na buki, cisy i wiąza. Jednak temperatura musi być powyżej 12 stopni. Nic tak jak promanal nie niszczy misecznika i bawełnicy.
Już kilka razy pisałam o niefortunnym zakupie partii hicksii z misecznikiem - promanal okazał się najbardziej skuteczny. Reszta sukcesu zależy od dokładnie wykonanego oprysku i wpasowania się w temperaturę.

PS. Buksy niemal natychmiast zreanimujesz OW i HT


Szmaragdów (iglaków) nie polecam pędzić nawozami (chyba, ze stare i wygłodniałe), bo nawozy pędzą przyrosty, tuja robi się wybujała, traci gęsty, zwarty pokrój i bywają problemy z zimowym przemarzaniem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 12:18, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ok, czyli cel na ten sezon - gnojówki, OW, HT
Tylko tyle i aż tyle

Jak co będę pytać dalej, wiem gdzie Cię znaleźć
Dziękuję Ci bardzo
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 12:19, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Oooo Tosia

No jak widzisz przygotowuję się pilnie i Mazana gnębię
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 12:22, 17 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Chcę poinformować, że dziś zauważyłam pierwsze bazie na wierzbach (tu gdzie jestem ). Czyli za miesiąc będą i w Polsce
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 12:26, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
Chcę poinformować, że dziś zauważyłam pierwsze bazie na wierzbach (tu gdzie jestem ). Czyli za miesiąc będą i w Polsce


No już czytałam żeś wywróżyła, że wiosna do nas później przyjdzie

Mazan polecił mi abym spryskała iglaste roztworem tymolowym. Ty piszesz promanalem
No nie możecie uzgodnić wspólnego stanowiska No weźcie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 12:33, 17 lut 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)




Mazan polecił mi abym spryskała iglaste roztworem tymolowym. Ty piszesz promanalem
No nie możecie uzgodnić wspólnego stanowiska No weźcie


Jedno drugiemu nie przeszkadza. W kwestii misecznika na cisie stanowczo zalecam promanal (+ wszelkie świerki jeśli są). Promanal jest trudny do zastosowania, bo trzeba w konkretną kilkudniową, bezdeszczową pogodę się wpasować, a w przypadku liściastych jeszcze w fazę pękającego pąka. Pamiętam że chyba 3 lata temu oprysk promanalem u mnie przepadł, bo najpierw było zbyt zimno, a potem nagle zrobiło się bardzo ciepło i liscie już były. Został HT.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies