Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

jolanka 23:27, 16 lut 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Aniu, plany ogrodowe widać sprecyzowane tez powinnam ale rozleniwilam sie baaardzo. Miesiąc to jednak za dlugo na wywczasy Teraz trudno wejść tak od razu w normalny rytm
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
kasja83 09:02, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aneczka dzięki za maila
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anbu 09:39, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aniu, wiem że się nie skończy, ja gadżeciara jestem

Joluś, dobrze żeś już powróciła, bo to twoje lenistwo to aż nieprzyzwoite było Wiosna tuż, tuż...

Katarina na zdrówko Teraz trzeba się zagnojówkować od wiosny Dziś po pracy mam zamiar odwiedzić jeden z marketów i sprawdzić czy dział Ogród już otwarty Może sobie wiadra do gnojówki kupę! A co! Wyposzczonego ogrodnika wszystko uraduje nawet ... wiadra hi hi

____________________
Ania Ogród Ani :)
natka098 09:57, 17 lut 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
To tak jak mnie już w stronę działu ogród ciągnie, i tylko ze smutkiem patrzę, że roślinek jeszcze nie ma...

Wczoraj szukałam wiosny, i do mnie jeszcze nie przyszła, chyba byłam niegrzeczna i się nie śpieszy
____________________
Natalia - Mój zakątek
mikina34 10:11, 17 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aniu,
ponieważ u Ciebie często takie goowniane tematy to zapytam nieśmiało...
czy opłaca się kupić ziemię do ogrodu zmieszaną z obornikiem? znaczy się gotowa taka w workach... Dobra cena, i przywiozą, i się zastanawiam czy warto?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anbu 10:46, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia ja nie mam pojęcia ale może mądrzejsi zajrzą i się wypowiedzą

Natko u nas też jeszcze nie ma oznak wiosny, dopiero śnieg topnieje a ja bym się wcale nie zdziwiła gdyby dopadało
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 10:50, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Podsumowując

1. Do wszystskich roślin (z wyjątkiem Rh) gnojówka z pokrzyw od wczesnej wiosny, bo wiosną stosujemy środki o podwyższonej zawartości azotu. Od późnego lata o podwyższonej zawartości fosforu i potasu – czyli gnojówki ze skrzypu, babki, mniszka, żywokostu bądź żmijowca (tylko żebym ja to jeszcze wiedziała jak te ostatnie rośliny wyglądają, dobrze że jest wujek gooogle )
Ok, o te późnoletnie dopytam później
OW regularnie co tydzień.

2. Szmaragdy poczyścić od środka

3. Wszystkie iglaki: cisy, choiny kanadyjskie, szmargdy spryskać x 2 roztworem tymolowym (myślę, że w odstępie dwutygodniowym będzie dobrze?)

4. Wiąza: gdy pączki zaczną pękać spryskać promanalem, po dwóch tygodniach mospilanem. Później na zmianę z sumi alpha. Był chory na jesień, wyłysiał Dopadł go jakiś łysik wiąziak

5. Nigr ciąć nie mam zamiaru, bo ciełam 15 sierpnia

6. Amanogawy: pierwszy zabieg/oprysk w okresie białego pąka miedzianem i w czasie kwitnienia topsinem.

7. Bukszpany po cięciu trzeba spryskać środkiem przeciwgrzybicznym o szerokim spektrum działania. Czy jest naturalny środek? Czy regularne stosowanie OW wystarczy? Moje buksy słabo wyglądają, mam zamiar je w tym roku podrasować
Tak samo cisy po cięciu w połowie marca, czy trzeba pryskać czymś na grzyba? Bo podwójny oprysk roztworem tymolowym planuję wcześniej, raczej przed połową marca?

8. Buków nie ruszam

9. Ambrowce mam zamiar oskubać z liści, miałam w ten weekend ale podobno ma padać Czy Ambrowce, Grujecznika, Nigry i Umbry też można spryskać miedzianem?

____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 10:53, 17 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ania z tymi cisami to chyba ten promanal - tyle że nie wiem czy po cięciu czy przed

a szmaragdy to słyszałam jeszcze o pinivicie dolistnie

i kopiuje tą twoją ściągę
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anbu 10:59, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kami ostatnio przebrnęłam przez wątek Poli i Toszka pisała aby szmaragdy dostawały tylko wodę, bo je zbyt mocno wyciąga czy jakoś tak
Ja szmaragdów nie nawożę. Ewentualnie jak będę miała już zamontowany kompostownik i rozpocznę produkcje kompostu pełną parą, to sypnę im kompostu. Tak to widzę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 11:00, 17 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
anbu napisał(a)
Kami ostatnio przebrnęłam przez wątek Poli i Toszka pisała aby szmaragdy dostawały tylko wodę, bo je zbyt mocno wyciąga czy jakoś tak
Ja szmaragdów nie nawożę. Ewentualnie jak będę miała już zamontowany kompostownik i rozpocznę produkcje kompostu pełną parą, to sypnę im kompostu. Tak to widzę
czyli podlewać i wysatrczy
kompost ok i kora i gitara
dla mnie może być
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies