Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wymiana starego, zniszczonego trawnika na trawnik z rolki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymiana starego, zniszczonego trawnika na trawnik z rolki

tutuja 16:13, 11 maj 2011

Dołączył: 09 maj 2011
Posty: 9
hahaha nie ma to jak dostosowywac projekt do produktow a nie odwrotnie... nowe teorie nam sie pojawiaja ;d ja nie lubie trawy z rolki dla mnie to troche jak... profanacja... takie pojscie na latwizne;d
Gardenarium 06:45, 12 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dla mnie liczy się efekt i oszczędność czasu, było tak zimno, że dopiero teraz trawa wschodzi w innej części ogrodu, gdzie nie wymieniałam trawnika tylko robiłam dosiewki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/366-odnowa-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mackro 10:36, 06 lis 2011

Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 3
Witam serdecznie. Jestem nowy na forum i na początku chciałbym przywitać się. Na jednym ze zdjęć, gdzie Pan Witek układa trawę z rolki zauważyłem zastosowanie siatki na krety. Czy jej ułożenie bezpośrednio pod trawą z rolki jest ok ?? Czytałem opinie, iż kret w takim przypadku, może wyprzeć ziemię (bez powstania kopca), ale z widocznym wybrzuszeniem na trawie.
Sebek 13:35, 06 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trawa bez problemu przez taką siatkę przerośnie, a kret takiej siatki nie ruszy.

Więcej tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/404-siatka-przeciwko-kretom?page=2

Ostatni post Domi powinien być odpowiedzią na Twoje pytanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:14, 06 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różne są sposoby, kładziemy właśnie w taki sposób. Potem trawnik narasta i ta warstwa nad siatką "robi się" większa. Poza tym używamy wyłącznie trawnika z folii, gdzie warstwa ziemi jest najgrubsza (3-5 cm). Prawidłowa głębokość siatki to około 8 cm, do takiej głębokości nie sięgają noże wertykulatora.

Przygotowujemy pod trawnik Avantem, nie wyobrażam sobie nasypywania ręcznego warstwy ziemi już na siatce.

Większa głębokość umiejscowienia siatki dotyczy trawnika sianego.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies