Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 09:19, 26 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
sylwia_slomczewska napisał(a)
A ten ładny drzewostan to u Was czy już za płotem będzie?


Za. Ja mam puste pole. Jak zwykle ani jednego drzewa
Trudno. Przywykłam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 09:21, 26 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Alija napisał(a)
Działka ogromna, okolica świetna, ależ wyzwanie przed Tobą, będzie się działo.


Ja zachwycona, córa chwilowo ma w nosie...
Mężaty przerażony
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 09:26, 26 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Kontonaogrod napisał(a)
hehe glina jak u mnie! Witaj w klubie

Jeszcze nie raz będziemy klęły na dojazd/przejazd przez całą działkę jak nie musisz tak robić to nie rób choć pocieszam się że teraz zimy nie ma więc odśnieżać trzeba 2-3 razy i tyle. Oby!


Ale ta glina tylko na małym kawałku... i prawdopodobnie tylko na wierzchu. Akurat w miejscu sadu/warzywnika Ja to se zawsze rozplanuję nie tak jak trzeba

Ty to masz tę drogę już jakoś utwardzoną... u mnie ciągnik ledwo przejeżdża po deszczu. Plus chwilowo dojazd przez kawałek działki sąsiada, bo u nas zamiast drogi to skarpa No. Ciekawie
Ja chcę Pana Mirka!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Margo2 23:31, 26 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 807
Nie lepiej było zaplanować dom bliżej wjazdu?
Tyle podjazdu?
Rozumiem, że chciałas mieć z tarasu widok na ładny ogród, ale sad wiosną wygląda przepięknie. W dodatku można zrobić żywopłot z furtką do drugiej części ogrodu.
Ja użyźniałam swoją glebę biohumusem. Tylko u Ciebie na taki obszar to trochę tego trzeby by użyć.
Ja podlewałam całą działkę, łącznie z trawnikiem konewką, zanim sie zorientowałam, że są pojemniki do podłączenia do węża.
Człowiek to sobie potrafi utrudnić życie
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Agatorek 21:22, 28 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
O, pierwszy raz widzę, że miałaś kiedyś trawnik , ładny był . Ale tak jak mówisz, żeby był taki ładny cały czas, to trzeba się nad nim pochylić. I narobić. I wydać kupę kasy

Na większość fachowców trzeba niestety brać poprawkę. I pilnować, pilnować i jeszcze raz pilnować.
Mam w domu okna dachowe i pod dwie sztuki wycięli złe otwory w dachu . Były szersze niż wyższe. Kto widział takie okna dachowe???
Tzn można zamówić okno pod każdy wymiar, ale to kosztuje ze 3 razy więcej niż w wymiarze „standardowym”. „Fachowcy” woleli naprawić te złe otwory niż zamawiać nowe okna na ich koszt .

Fajna glina
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:23, 28 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Margo2 napisał(a)
Nie lepiej było zaplanować dom bliżej wjazdu?
Tyle podjazdu?


Jestem za długimi podjazdami. Jako jedyni we wsi jesteśmy oddaleni od szosy. I z każdej strony mam niczym nie zakłócone widoki i brak sąsiadów .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Juzia 20:29, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Margo2 napisał(a)
Nie lepiej było zaplanować dom bliżej wjazdu?
Tyle podjazdu?
Rozumiem, że chciałas mieć z tarasu widok na ładny ogród, ale sad wiosną wygląda przepięknie. W dodatku można zrobić żywopłot z furtką do drugiej części ogrodu.
Ja użyźniałam swoją glebę biohumusem. Tylko u Ciebie na taki obszar to trochę tego trzeby by użyć.
Ja podlewałam całą działkę, łącznie z trawnikiem konewką, zanim sie zorientowałam, że są pojemniki do podłączenia do węża.
Człowiek to sobie potrafi utrudnić życie


Nie po to kupowałam tę działkę żeby stawiać dom blisko sąsiadów
Tutaj mam już ich po dziurki w nosie. Teraz czas na odludzie Poza tym tam na początku działki jest 3m skarpa od drogi. Zimą nie byłoby wesoło...
Podjazdu żadnego nie będzie... znaczy podjazdu z kostki itp. Będzie żwirowa droga.

Biohumus to trochę za mało na piach... ale pewnie w późniejszym czasie... jak już będę tam żyć, to zakupię. Tutaj lałam kilka lat i po rabatach i po trawniku.
Właśnie kilka dni temu zamówiłam ten biohumus z dozownikiem... a przysłali mi bez. Mam stary, ale chyba wężyk w nim wypada.... muszę sprawdzić i jak coś będę reklamować. Z dozownikiem to z dozownikiem
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 20:37, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Agatorek napisał(a)
O, pierwszy raz widzę, że miałaś kiedyś trawnik , ładny był . Ale tak jak mówisz, żeby był taki ładny cały czas, to trzeba się nad nim pochylić. I narobić. I wydać kupę kasy

Na większość fachowców trzeba niestety brać poprawkę. I pilnować, pilnować i jeszcze raz pilnować.
Mam w domu okna dachowe i pod dwie sztuki wycięli złe otwory w dachu . Były szersze niż wyższe. Kto widział takie okna dachowe???
Tzn można zamówić okno pod każdy wymiar, ale to kosztuje ze 3 razy więcej niż w wymiarze „standardowym”. „Fachowcy” woleli naprawić te złe otwory niż zamawiać nowe okna na ich koszt .

Fajna glina


To już nawet nie o kasę chodzi, bo tego trawnika i tak dużo nie było... ale ile czasu mi to zabierało to masakra.

Jak to szersze niż wyższe??? Co????? O matko i córko! Bym się wściekła chyba. Jak oni to załatali? Nie cieknie nic?

Glina nie jest taka zła Lepsza niż piach
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 20:38, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Agatorek napisał(a)


Jestem za długimi podjazdami. Jako jedyni we wsi jesteśmy oddaleni od szosy. I z każdej strony mam niczym nie zakłócone widoki i brak sąsiadów .


Otóż to!
Cisza i spokój!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 20:57, 29 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38689
Chyba miałam przybrudzony telefon






Ciągle nic się u mnie nie dzieje.
Kwitną tylko dwie wiśnie... i może z 10 tulipanów w całym ogrodzie
Aaaa... no jeszcze brunery, ale fotek ni ma
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies