Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Gosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Gosi

Margo2 22:55, 24 lis 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 777
Cześć
Długo zbierałam się z założeniem wątku.
Jestem na kilku innych forach, więc czasowo jestem bardzo ograniczona.
Zmobilizowało mnie kilka osób, które poznałam osobiście, oraz kilka wirtualnych znajomych.
Miałam bardzo duże wątpliwości, czy zakładać wątek również z powodu tego, że mój ogród jest już starym ogrodem.
Wprowadziłam się do domu w 2000 roku. Rok później powstały zaczątki ogrodu. Najpierw powstała tylna rabata. Typowa w tamtym okresie, bo przede wszystkim drzewa i krzewy. Wtedy jeszcze mało interesowałam się ogrodem. Z czasem dopiero przyszła fascynacja. I to samymi roślinami. Nie obchodziła mnie kompozycja. Odkryłam byliny. I chciałam mieć je wszystkie.
Dlatego teraz ogród wygląda tak jak wygląda. Nie umiem pozbyć się posadzonych roślin. Jestem z nimi emocjonalnie związana.
To tyle tytułem wstępu.

Rozpocznę pokazywanie swojego ogrodu od wiosny

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Rumianka 09:50, 25 lis 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Przywitam się jako pierwsza w nowiutkim, jeszcze "ciepłym" wątku...
Początek jest już interesujący...Czekam na więcej
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gosialuk 11:33, 25 lis 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ja też się witam i czekam. Pogoda w sam raz na czytanie ciekawej opowieści. Mam nadzieję, że znajdziesz czas na ciąg dalszy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 19:59, 25 lis 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Gosiu tutaj większość ma starszawe ogrody. Część z nas już przestała pisać na swoich wątkach. Jest też dużo ogrodów nowych nowoczesnych.
Część ogrodniczek pod wpływem ogrodowiska przerabia swoje ogrodu.
Więc różnie to tutaj bywa.

Pokazuj co masz w ogrodzie jak to wszystko wygląda. I staraj się za jednym wpisem kopiować po 4 fotki. Bo często więcej się źle wyświetla.

Też sądziłam na początku iglaki, roze i trawy nie wiedziałam, że cokolwiek będę robiła w ogrodzie. Aż dostałam krecioła ogrodowego i sądzę do dziś

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 20:19, 25 lis 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Gosiu, ja też przyszłam się przywitać. Jestem bardzo ciekawa Twojego ogrodu, starsze ogrody też są ciekawe i piękne,
takie z duszą. Podobnie, jak Ty nie lubię pozbywać się roślin, więc mam niestety coraz większy busz, bo będąc na ogrodowisku ciągle coś fajnego można spotkać, lista chciejstw rośnie, a ogród niestety nie jest z gumy.
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 20:51, 25 lis 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Witaj Gosiu piszesz, że masz " stary" ogród, ja takie lubię, tak jak pisze Alicja, takie z duszą Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 23:27, 25 lis 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Hey. Obrazki piękne. Ale mało
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Margo2 23:45, 25 lis 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 777
Cieszę się, że mnie odwiedziłyście.
Nie wiem jak cytować Wasze wpisy w jednym poście. Może się nauczę.

Elisa, faktycznie to chyba najświeższy wątek. Mam nadzieję, że Cię nie zawiedzie.


Gosiu, właśnie dlatego wybrałam taki czas na rozpoczęcie wątku. Wiele dziewczyn mnie namawiało na założenie wątku, nie miałam do tej pory czasu. Ostatnie 2 lata były dla mnie ciężkie, ale mam nadzieję, że zimą będę zaglądała częściej.

Elu, zauważyłam, że bardzo dużo osób, które wcześniej odwiedzałam cichaczem zawiesiło swoje wątki. Prawdopodobnie przeniosło sie fb.
Ja nie posiadam fb więc zostają mi fora.
Nie wiedziałam, że trzeba wrzucać tylko po 4 zdjęcia.
Możliwe, że Wy tutaj nie zmniejszacie zdjęc, więc dlatego są problemy z wyświetlaniem.
Ja wszystkie zdjęcia mam pozmniejszane, ponieważ na innych forach duże nie wchodzą.
Spróbuję wstawiać tak jak do tej pory. Jeśli zobaczę, że wchodzą źle posłucham twojej rady

Alicjo, jeśli już ktoś pokocha ogród, to trudno jest przejść obojętnie obok roślin, których się nie ma. Powoli uczę się wstrzemięźliwości, bo przy starym ogrodzie widać, jak rośliny potrafią się rozrosnąć. Gdybym robiła ogród od nowa, zupełnie inaczej podeszłabym do sprawy.
Na pewno sadziłabym grupami, a nie pojedyncze egzemplarze. Przez to, że chciałam mieć wszystko co możliwe, mam bałagan.
Trochę udało mi się uładzić rabaty, ale żeby dokładnie to zrobić musiałabym wykopać wszystko, wyrzucić częśc rośli, a tego nie potrafię zrobić i nie mam siły.
Więc zostanie tak jak jest.

Basiu, zapraszam zatem do oglądania. Może źle zrobiłam, że pokazałam najpierw wiosnę, ale nie wiedziałam od czego zacząć.
Powoli ogród będzie się ujawniał.








____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margo2 23:50, 25 lis 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 777
Cześć Lidko, postaram się poprawić

____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Kordina 00:55, 26 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Witaj Gosiu
Ja tu widzę ciekawy ogród. Nie przejmuj się i nie porównuj do innych, każdy z nas ma swój styl i zamiłowanie Pozdrawianki ślę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies