Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Kuba 10:50, 16 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
U mnie łubiny zostały na moich oczach pożarze przez ślimaki ale posadziłam je w dość cienie i wilgotne miejsce, przesądza je na słońce i zobaczę czy będzie lepiej
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
agam 10:55, 16 sie 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Juzia napisał(a)


Na kwiatach????
No nie wierzę....fotkę zrób

Siedzą na samym czubku, doskonale je widać na białych kwiatach.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Juzia 11:06, 16 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38882
agam napisał(a)

Siedzą na samym czubku, doskonale je widać na białych kwiatach.


Ale chyba nie w dzień?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agam 11:13, 16 sie 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Juzia napisał(a)


Ale chyba nie w dzień?

Nie, koło 21-22.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Juzia 11:41, 16 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38882
agam napisał(a)

Nie, koło 21-22.




Idę narwać wrotyczu.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Warmia 11:52, 16 sie 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
To sobie pooglądałam tego oprzędzika i oczywiście przyznaję rację tak to on. Nie jest to jednak pocieszające, bo to oznacza, że mam jedno i drugie. Już nawet wiem skąd to do mnie przylazło. Na polu obok rolnik miał groszek. Dwa tygodnie temu skosił pole i to całe tałatajstwo przylazło do mnie.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Juzia 12:24, 16 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38882
Warmia napisał(a)
To sobie pooglądałam tego oprzędzika i oczywiście przyznaję rację tak to on. Nie jest to jednak pocieszające, bo to oznacza, że mam jedno i drugie. Już nawet wiem skąd to do mnie przylazło. Na polu obok rolnik miał groszek. Dwa tygodnie temu skosił pole i to całe tałatajstwo przylazło do mnie.


Ja sobie sama przywlokłam...bo łubin przyniosłam z pola pewnie razem z gadami
Zetnę licie do zera i poleję glebę wrotyczem.
Dam znać co z tego wyjdzie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 12:39, 16 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Juzia napisał(a)
Chyba z deka przesadzacie z tymi opuchlakami.
Co gdzieś dziura w liściu to już musi być opuchlak???
No proszę Was...jest tyle owadów a Wy wszystkie problemy z roślinami zwalacie na opuchlaki

Łubin wcinają ślimaki wiosną....a teraz może to być oprzędzik szary....jak już pisałam Marcie.

Co do róż i opuchlaków to też bym się zastanowiła czy to nie jakieś motyle (gąsienice) albo błonkówki.

Jak zobaczę opuchlaka na łubinie lub róży, wtedy uwierzę






Ja widziałam łażące po moich rozach i wygrzewajacego sie obok na murze.... W nogach róz rosna bergenie ich przysmak, więc nie przesadzam. I tak jestem szczęsliwa ze tylko mam wżery a nie wyciągam rosliny bez korzeni...
A uwierz mi mam klasyczne opuchlaki truskawkowe, nie sposob je z czymś innym pomylić. Ide czytac o oprzedziku

U mńie wychodzą na wieczorne sesje na mur, ktory sie nagrzewa ... Wystawiają sie na pewna smierć, zgnitając je rękawicą!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Juzia 13:04, 16 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38882
Madzenka napisał(a)


Ja widziałam łażące po moich rozach i wygrzewajacego sie obok na murze.... W nogach róz rosna bergenie ich przysmak, więc nie przesadzam. I tak jestem szczęsliwa ze tylko mam wżery a nie wyciągam rosliny bez korzeni...
A uwierz mi mam klasyczne opuchlaki truskawkowe, nie sposob je z czymś innym pomylić. Ide czytac o oprzedziku

U mńie wychodzą na wieczorne sesje na mur, ktory sie nagrzewa ... Wystawiają sie na pewna smierć, zgnitając je rękawicą!


Madżen....wiem, że Ty akurat opuchlaki znasz i wiesz jak wyglądają
Wierzę, że widziałaś u siebie na różach...
Ale nie każdy kto ma dziurki na liściach róż ma opuchlaki....a tak to zaczyna wyglądać po opisach dziewczyn w wątkach. Do tego jeszcze ten łubin

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 13:25, 16 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38882
Aż poszłam przyjrzeć się różom. Angielki bez wżerów, a na Fairy na dwóch krzakach dziurki i wżery z brzegu....ale znalazłam też błonkówkę i myślę, że to ona

Rh w rogu działki nie ma nic, Rh przy altanie - jeden krzak na 4 ma podjedzone liście, najgorzej wyglądają te na froncie.
Albo przywiozłam je z opuchlakami ze sklepu, albo rudonogi przelazły z trzmieliny....w końcu mają blisko

Na łubinie wżery, ale nic nie znalazłam.



____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies