Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

chelll 22:25, 20 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Kochani, czas chwalenia. Musiałam sfocić, zanim zaczęłam zrywać Pomidorki, moje od nasionka Udajemy, że chwastów nie widzimy






Smacznego!
____________________
Handmade by Elka
chelll 22:40, 20 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Rozterki. Help! Help!! Help!!!
Robiłam od nowa środkową rabatę. Jest na widoku od bramy. Powinna być reprezentacyjna.

Wyglądała fatalnie. Rośnie tam ambrowiec, a w dole mikrobioty, które miały stworzyć dywan. Niestety zimą mikrobioty szlag trafił. Wszystko wykopałam i posadziłam jałowiec sabiński 'Tamariscifolia'. Mam nadzieję, że ten da radę i stworzy piękny zimozielony dywan.

Wokół na ten teraz ( dopóki jałowce nie rozrosną się i nie zasłonią brzydkich krawędzi kostki), posadziłam bergenię.

Ponieważ zamówiłam bardzo małe rośliny, muszę czymś na kilka lat rabatę wypełnić.
Czymś, co bez żalu wyrzucę. I teraz najważniejsze, co posadzić?
Obok rośnie lawenda, perovskia, rochodniki. Co mi doradzicie?
____________________
Handmade by Elka
chelll 22:42, 20 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Chciałabym uniknąć zabawy w jednoroczne. Mam 20 sztuk lawendy. Rozchodniki rozsadzę, może podsadziłabym je stipą? Perovskią musiałabym kupić. I juz zgłupiałam
____________________
Handmade by Elka
chelll 23:01, 20 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
No i najważniejsze, co mi zżera hortensje ???
____________________
Handmade by Elka
chelll 23:10, 20 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
A u mnie teraz tak:








Niemal na każdej coś wkopałam, wykopałam, wsadziłam. U mnie trwa armagedon. Na efekty czekam . Mam nadzieję, że rok szybko minie.
____________________
Handmade by Elka
chelll 23:12, 20 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
I najmłodsze dziecko:

Rabatka zrobiona specjalnie dla wiśni kiku shidare zakura. Okąd zobaczyłam ją u Małej Mi, stała się moim marzeniem. I widzicie, marzenia się spełniają
____________________
Handmade by Elka
Makao_J 23:35, 20 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kiedyś widziałam taką okrągłą rabatę frontową i były tam posadzone kule Danica i juki. Ślicznie to wyglądało.


edit. No pomidorami mnie zabiłaś. Moje wciąż zielone. A tak czekam by spróbować. Co za odmiany masz? Może jakieś wczesne bardzo.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
chelll 23:39, 20 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Makao_J napisał(a)
Kiedyś widziałam taką okrągłą rabatę frontową i były tam posadzone kule Danica i juki. Ślicznie to wyglądało.


edit. No pomidorami mnie zabiłaś. Moje wciąż zielone. A tak czekam by spróbować. Co za odmiany masz? Może jakieś wczesne bardzo.


Makao, dzięki. O jukach ne pomyslałam. Tyle tylko, że to ponoć strasznie trudno wytepić w ogrodzie. Strach sadzić

Pomidory z przypadku, bez rekomendacji. Tak jakos się udały w tym roku
____________________
Handmade by Elka
Makao_J 23:51, 20 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jukę ciężko wytępić? Pierwsze słyszę. A czemu?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
olga80 23:52, 20 lip 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Elu pomidorkami mnie rozwaliłaś jakie dorodne i w jakiej ilości :
Na środkowej rabacie dałbym lawendę widziałam gdzieś w necie taką inspirację.
Elu co to za trawka rośnie między hostami? spodobało mi się takie zestawienie dodaje lekkości
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies