Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Mariusz 06:48, 03 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mój również się postarał, zakwitła największa kępa, natomiast dwie małe szykują się.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
waldek727 13:51, 03 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mariusz.
Z tego co pamiętam to 2,3 lata temu własnie u Ciebie widziałem polskiego kwitnącego zebrinusa. Przypuszczam, że był to ten sam którego przedstawiłeś na pierwszej fotce.
Wspaniały jest ten rok dla naszych traw.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Mariusz 15:29, 03 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Nie przeczę, jak mnie pamięć nie myli, był sadzony w 2011, choć dałbym głowę , że to jego pierwsze kwitnienie, sprawdzę w galerii.
Rok oczywiście im sprzyja, zima była łagodna i szybciej wystartowały, a jak jesień będzie ciepła i długa, to i reszta zakwitnie.
U Ciebie widzę też kwitnie.
A co tak u Ciebie Waldku słychać, miło Cie tutaj widzieć, gdzieś drogi się rozdzieliły, a teraz ponownie na jednym forum, ja już ostatecznie, wreszcie spokojne miejsce.
Pozdrówka

Edytuje w celu dołożenia fotek . Młodsze kępki dopiero zakwitają



I starsza na rabacie jesiennej



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 17:15, 03 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Waldek masz racje, on już kwitł i co ciekawe po pamiętnej zimie, w chwili ostrych mrozów śnieżnej w moim rejonie.
. Zdjęcie z 14 października 2012 - dzięki za detektywistyczne spostrzeżenia

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
waldek727 20:19, 03 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mariusz napisał:
A co tak u Ciebie Waldku słychać, miło Cie tutaj widzieć, gdzieś drogi się rozdzieliły, a teraz ponownie na jednym forum, ja już ostatecznie, wreszcie spokojne miejsce.

Zawsze jak serwują tort to łyżeczką nabieram małą odrobinkę i sprawdzam smak czekoladowego, śmietankowego i orzechowego. Dopiero po takiej degustacji proszę o większą porcję wybranego przeze mnie smaku.
Z ,,Ogrodowiskiem" jestem zaprzyjaźniony od początku jego istnienia. To co Danusia wyprawia tu na tym forum przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Dlatego powiedziałem sobie, że wszędzie dobrze, ale u Danusi za piecem (w ogrodzie) najlepiej.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
jazzy 20:46, 03 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
waldek727 napisał(a)

Zawsze jak serwują tort to łyżeczką nabieram małą odrobinkę i sprawdzam smak czekoladowego, śmietankowego i orzechowego. Dopiero po takiej degustacji proszę o większą porcję wybranego przeze mnie smaku.

A to ciekawe
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mille 21:40, 03 paź 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Bardzo spodobały mi się miskanty Morning Light i chciałabym je posadzić u siebie, ale mam tylko ewentualne 2 miejsca: jedno cieniste, przez to w miare wilgotne, drugie bardziej słoneczne, ale niestety wiecznie przesuszone, ze względu na niedalekie sąsiedztwo modrzewia. Czy ML poradziłby sobie w którymś z tych miejsc, czy szkoda roślin?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Mariusz 06:46, 04 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
U mnie jeden rośnie w miejscu dobrze nasłonecznionym, drugi w nieco cienistym, obydwa na glebie umiarkowanie wilgotnej, czasem przesychającej. On dobrze rośnie w półcieniu, spokojnie możesz sadzić.

Jedna z kęp - Morning Light




____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Margo 21:45, 06 paź 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Podpowiedzcie proszę, czy miskant Gracillimus przezyje zimę w donicy zadołowanej w ziemi i okryty korą i stroiszem ? czy lepiej go wsadzić bezpośrednio do gruntu ???
____________________
Gosia
Toszka 23:08, 06 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Spokojnie przezimuje zadołowany w donicy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies