Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym od linijki - ogród Ivony

nawigatorka 22:27, 14 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ivo napisał(a)


Asiu może jakieś kanapeczki i winko mam dobre - zasłużylaś sobie
dawaj
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ivo 07:39, 15 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Ale u mnie biało ! I to tak że świata nie widać tylko ta biel w tym sezonie u mnie ani razu tak nie było. Wszystko oblepione w białym puchu.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 07:40, 15 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Slyszalam ze slask, Warszawa,u Was...masakra.u mnie nic
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ivo 07:48, 15 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Asiu to ciesz się i łopata w dłoń !
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 08:22, 15 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ivo napisał(a)
Asiu to ciesz się i łopata w dłoń !
dzis to raczej pędzel
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
magnolia 10:36, 15 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
juhu, widać wyraźnie!
Dobra robota dziewczyny!

Ogólnie super plan

Mogę wtrącić 3 grosze?

-jezówki w brzozach- może na początek, ale z czasem jak drzewa zacienią to nie będzie im tam dobrze. Zresztą, w moich obserwacji ( i nie tylko moich) jeżówki lubia odkwaszanie ziemi , a tu tworzy sie klimat leśny, raczej kwasny( liście gnijace ).
Zamiast nich lepiej daj plamy zawilców ( nie przy samych pnaich dzrew, albo jarzmianki- nie chcesz jarzamianek tu plamami powtórzyć?. Ja bym je dała i do reszty brzozowej
Rozplenice na brzozowej trzeba tak ułożyć, żeby były nie w cieniu, raczej słońce lub lekki półcień.Nierówno je wrzuć
Wydaje mi sie, że masz w brzozach wieelkie powierzchnie, więc dodanie dużych host nie będzie psuło harmionii. ja bym ich dodała- fajne gry odcieni zieleni i struktur liśći by się tworzyły.

jak chcesz powótzyć gdzieś jezówki, to może w stipę przy domu?- nie na gęsto bardzo, plamami, jakąś odmianę ok 60 cm. Ale tez nie musisz oczywiście.

Od frontu gdzie jest hasło nie wiem-
może znów hortki?- byłby mocny widok a znów nie zbyt obsługowy ( przy tej powierzchni trzeba o tym myśleć). Przed nimi na części sesleria jesienna, ( na części lub na pasy podzielić można )a gdzieś berberysy Atropurpurea Nana z bergenią , najlepiej drobną odmianą.

Tam może być duużo miejsca to można jeszcze znowu z miskantami podziałać jako tłem



____________________
magnolia 10:41, 15 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
może rabatę grabową- szpaler rozbić- zrobić krótszy, potem przerwa z hortensjami, potem znów ze 3 graby, przerwa, znów ze 2 graby- tak wygubić je.
Wtedy hortensje dać niezbyt wysokie, raczej z tych średniaków, żeby pomiędzy zawilcami nie dawały dużych skoków wysokosci.
____________________
ivo 10:48, 15 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
magnolia napisał(a)
juhu, widać wyraźnie!
Dobra robota dziewczyny!

Ogólnie super plan

Mogę wtrącić 3 grosze?

-jezówki w brzozach- może na początek, ale z czasem jak drzewa zacienią to nie będzie im tam dobrze. Zresztą, w moich obserwacji ( i nie tylko moich) jeżówki lubia odkwaszanie ziemi , a tu tworzy sie klimat leśny, raczej kwasny( liście gnijace ).
Zamiast nich lepiej daj plamy zawilców ( nie przy samych pnaich dzrew, albo jarzmianki- nie chcesz jarzamianek tu plamami powtórzyć?. Ja bym je dała i do reszty brzozowej
Rozplenice na brzozowej trzeba tak ułożyć, żeby były nie w cieniu, raczej słońce lub lekki półcień.Nierówno je wrzuć
Wydaje mi sie, że masz w brzozach wieelkie powierzchnie, więc dodanie dużych host nie będzie psuło harmionii. ja bym ich dodała- fajne gry odcieni zieleni i struktur liśći by się tworzyły.

jak chcesz powótzyć gdzieś jezówki, to może w stipę przy domu?- nie na gęsto bardzo, plamami, jakąś odmianę ok 60 cm. Ale tez nie musisz oczywiście.

Od frontu gdzie jest hasło nie wiem-
może znów hortki?- byłby mocny widok a znów nie zbyt obsługowy ( przy tej powierzchni trzeba o tym myśleć). Przed nimi na części sesleria jesienna, ( na części lub na pasy podzielić można )a gdzieś berberysy Atropurpurea Nana z bergenią , najlepiej drobną odmianą.

Tam może być duużo miejsca to można jeszcze znowu z miskantami podziałać jako tłem




a ta rabat a z grabami nie za długa wyszła i te graby co 3 m będzie ok?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 11:47, 15 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Uwielbiam ten "slowotok roslinny" Magnoli.oczywiscie w bardzo pozytywnym znaczeniu.tak jakby probowala szybko na papier przwlac obraz z glowy

MARTO jestes boska
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
magnolia 12:34, 15 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ivo napisał(a)

a ta rabat a z grabami nie za długa wyszła i te graby co 3 m będzie ok?

własnie dlatego napisałam żeby krótsza była, ale rozbita. Spójrz na mój poprzedni post, pod tym długim
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies