Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym od linijki - ogród Ivony

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym od linijki - ogród Ivony

magnolia 12:36, 15 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nawigatorka napisał(a)
Uwielbiam ten "slowotok roslinny" Magnoli.oczywiscie w bardzo pozytywnym znaczeniu.tak jakby probowala szybko na papier przwlac obraz z glowy

MARTO jestes boska


tak, słowotok roślinny to dobre określenie- aż czasem zadyszki można dostać. Bo jak jest 'flow' to szybko się myśli
____________________
Karol99 12:37, 15 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Rozplenice w połączeniu z brzozami bardzo ladnie wyglądają. Jestem za.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ivo 21:47, 15 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Jak dobrze po calym bardzo wyczerpującym dniu to wrócić i odciąć sie choć na chwile od wszystkiego Dzisiaj zaliczyłam szkolenie służbowe na wyjeździe ,fryzjera i odebrałam foty od fotografa z moim dzieciem to chociaż miły koniec dnia . Ostatnio były tematy paznokciowe i też chyba zaszaleje i zrobie te hybrydy na święta bo mnie wkurza jak pomaluje zwykłym lakierem i tak szybko odłazi.
A ogrodowo widzę że Magnolia byla to dobrze Zaraz się ustosunkuję do jej wpisu muszę przeanalizować
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
ivo 22:06, 15 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134


"Mogę wtrącić 3 grosze?

-jezówki w brzozach- może na początek, ale z czasem jak drzewa zacienią to nie będzie im tam dobrze. Zresztą, w moich obserwacji ( i nie tylko moich) jeżówki lubia odkwaszanie ziemi , a tu tworzy sie klimat leśny, raczej kwasny( liście gnijace )."


Rezygnuję więc z jeżówek tam na brzozowej

"Zamiast nich lepiej daj plamy zawilców ( nie przy samych pnaich dzrew, albo jarzmianki- nie chcesz jarzamianek tu plamami powtórzyć?. Ja bym je dała i do reszty brzozowej"

Czyli na 1 brzozowej :
Liriope +tawułki różowe dwa odcienie+liatry i tawulki białe
Na 2 brzozowej środkowej - brzozy w żwirku i rozplenice
Na 3 brzozowej liriope +plamy zawilców + jarzmianki

Czy jarzmianki dać też na 1 brzozowej i 2 brzozowej ?


"Rozplenice na brzozowej trzeba tak ułożyć, żeby były nie w cieniu, raczej słońce lub lekki półcień.Nierówno je wrzuć
Wydaje mi sie, że masz w brzozach wieelkie powierzchnie, więc dodanie dużych host nie będzie psuło harmionii. ja bym ich dodała- fajne gry odcieni zieleni i struktur liśći by się tworzyły."


Pomyśle jak to ulożyć. Wyjdzie chyba w praniu. Najpierw posadze brzozy a później będę latać z doniczkami i foty wstawiać żeby wybrać najlepsze ułożenie.

jak chcesz powótzyć gdzieś jezówki, to może w stipę przy domu?- nie na gęsto bardzo, plamami, jakąś odmianę ok 60 cm. Ale tez nie musisz oczywiście.


Niekoniecznie z tymi jeżówkami więc chyba odpuszczę


Od frontu gdzie jest hasło nie wiem-
może znów hortki?- byłby mocny widok a znów nie zbyt obsługowy ( przy tej powierzchni trzeba o tym myśleć). Przed nimi na części sesleria jesienna, ( na części lub na pasy podzielić można )a gdzieś berberysy Atropurpurea Nana z bergenią , najlepiej drobną odmianą.

Tam może być duużo miejsca to można jeszcze znowu z miskantami podziałać jako tłem


A o tej rabacie bardzo malo myślę bo napewno nie na ten rok realizacja będzie więc ciężko mi tam planować no nie mam jakos mobilizacji. Ale hortensje jakoś mnie nie przekonują żeby je powtarzać . Może dlatego że ich do tej pory nie miałam to nie doceniam ich piękna . Jak posadzę tam gdzie mam zaplanowane i pokocham to moż zmienie zdanie. Ja wiem tylko że chcialabym tam na froncie tak jakoś żeby zwiewnie bylo lekko bo tam będzie taka szeoka perspektywa i widok na cala tą rabatę i miskanty tam bardzo widzę i myślę tam o Morning light bo jeszcze ich nie mam w planie i seslerie mus dać




Muszę jeszcze porysować trochę ten taras i pomyśleć nad różnymi opcjami ,rozmieszczeniem, nawierzchni ale nie wiem kiedy
Ostatnio wszystko w biegu
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Jagodaa 22:12, 15 mar 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A ja już hybryd nie zrobię, bo mi koszmarnie paznokcie zniszczyły szkoda, bo fajnie się trzymają...

Hmmm, to mam źle: jeżówki w brzozach, a raczej za.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ivo 22:15, 15 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Jagodaa napisał(a)
A ja już hybryd nie zrobię, bo mi koszmarnie paznokcie zniszczyły szkoda, bo fajnie się trzymają...

Hmmm, to mam źle: jeżówki w brzozach, a raczej za.


Ja spróbuję z tymi hybrydami bo to będzie mój pierwszy raz ale jak mi zniszczą plytkę to juz nie będę więcej robić

A z tymi jeżówkami to w pierwszych latach może być ok tak pisała Magnolia
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 07:20, 16 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jagodaa napisał(a)
A ja już hybryd nie zrobię, bo mi koszmarnie paznokcie zniszczyły szkoda, bo fajnie się trzymają...

Hmmm, to mam źle: jeżówki w brzozach, a raczej za.
to zrob Jagoda sobie hybryde na zelu.tego wogole nie widac i paznokcie.sie nie niszcza.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ivo 10:55, 16 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Nie że się czepiam Jakoś mi ta cała rabata dalej nie pasi no nie czuję jej :


Tak jak jest tu narysowane to w pierwszej części ok.10-12 m miały być z tyłu miskanty póżniej hortki a przed hortkami ice dance i jarzmianki
I dalej graby zawilce i hosty i tu ok.24 m.
Teraz myśle żeby jakoś przemieszac faktycznie te hortki w tych grabach albo dac tylko kilka grabów np. 5 i dalej coś pomyśleć innego .
Znalazłam ciekawą inspiracje na zawilce w hakone. Co myślicie . Dodam że hakone będzie w bukszpanach przy tych 3 grabach koło domu ?
https://pl.pinterest.com/pin/537054324295497435/
Tylko tu jest ta złota hakone a ja myślę o tej zielonej.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
magnolia 12:14, 16 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
fajna ta komozycja z zawilcami. Ja tez bym wolała zieloną.
Ivo, a może dać inna hortensję tam?- ja bardzo lubię dzrewiastą White Dome ( na fotkach jest jasnozielona, ale ma zwykła zieleń)

http://www.futuregardens.pl/hortensja-krzewiasta-white-dome-dardom-hydrangea-arborescens.html

Ona będzie lżejsza, niższa i nietypowa.
____________________
magnolia 12:15, 16 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jarzmianki bym dała i na 1 i 2 brzozowej
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies