Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w małej skali - startujemy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w małej skali - startujemy

Makatka 16:43, 19 lip 2015


Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 28
Witam się w końcu w tym dziale. Przyszedł czas i nasz mini ogródek powoli wyłania się z pobudowlanego ugoru. Postanowiłam, że będę w miarę możliwości dokumentować to, co uda mi się zrobić.

Więc po kolei Pierwszą kompozycję jaką zestawiłam była donica ustawiona przy drzwiach wejściowych. Byłam już tak rozżalona czekaniem na zielone światło od małża, że postanowiłam chociaż taką namiastkę ogrodu sobie stworzyć. Tak mi było smutno codziennie wracając do domu przechodzić obok tej budowlanej beznadziei i na szybko kupiłam donicę i piękną hortensję oraz hederę.




W końcu po usilnych namowach w stronę małża, powolutku zaczęliśmy zagospodarowywać przedogródek. Zdjęć z tej nierównej walki nie mam, a efekt na razie taki:











Zostało jeszcze dosadzić róże okrywowe ( za niskim żywopłocikiem z bukszpanu, obok hortensji ), hosty pod rododendronami oraz irgę pod magnolią. Potem rozprowadzimy linię kroplującą i wyściółkujemy korą. Bukszpanowy żywopłocik wymaga cięcia wyrównujacego na dniach, cisom chyba też by się przydało.


Czy powinnam teraz podnawozić rośliny, bo że lać od serca wodę codziennie, to wiem

Pozdrawiam!
____________________
... na początku ogrodniczej drogi :) Ogród w małej skali-startujemy!
katel 17:36, 19 lip 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Makatka!
Fajnie że masz tyle zapału.. Wydaje mi się że za ciasno zrobiłaś nasadzenia nawet jeszcze bez róż. Nawożenie nie wcześniej niż dwa tygodnie po posadzeniu i uważają żeby nie użyć długo działających nawozów. Wodę lać od serca ale raz porządnie a potem sprawdzać paluszkiem bo przelanie też może zaszkodzić.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Makatka 17:50, 19 lip 2015


Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 28
Witaj Katel Też tak sobie patrzę, czy nie za ciasno... Najwyżej coś poprzenoszę, jak ruszy właściwy ogród Poza tym na zdjęciach trochę kiepska perspektywa, jakoś tak się wszystko na siebie nakłada, że wcale głębi nie widać W rzeczywistości jest trochę lepiej.
____________________
... na początku ogrodniczej drogi :) Ogród w małej skali-startujemy!
Lukasz2013 20:55, 19 lip 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Zapowiada się ciekawie. Będę zaglądał.
Makatka 21:55, 19 lip 2015


Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 28
Witaj Łukaszu, będzie mi miło
____________________
... na początku ogrodniczej drogi :) Ogród w małej skali-startujemy!
iwka 23:10, 19 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ja też
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
basia3 23:31, 19 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
bardzo ładne podoba mi sie i chyba nie tylko mi☺☺☺☺
____________________
JEST DOBRZE :D
Makatka 06:53, 20 lip 2015


Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 28
Iwka, Basia witam i zapraszam.

Może w tygodniu uda mi się posadzić wiśnie od strony ulicy.
____________________
... na początku ogrodniczej drogi :) Ogród w małej skali-startujemy!
Makatka 14:22, 27 wrz 2015


Dołączył: 09 sie 2013
Posty: 28
Odkopuję swój wątek. W końcu coś się nam udało ruszyć w naszym zielonym mini zakątku.

Było tak :











Jest tak:



W końcu mam moje wymarzone donice, podpatrzone w ogrodzie autorstwa Danusi, za co serdecznie dziękuję.

Cdn wkrótce
____________________
... na początku ogrodniczej drogi :) Ogród w małej skali-startujemy!
Lukasz2013 14:52, 27 wrz 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Super sie zapowiada. Donice świetne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies