Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 10:03, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Klon ussyryjski (koreański) jest taką imitacją palmowych (z przymrużeniem oka), ale o niebo mniej kapryśny.

I ten brak kaprysów przemawia Wystarczy, że dzieci kapryszą
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 10:06, 02 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Masz nasionka tej marchewki? Ja mam zaś inne ciekawe, może jeszcze zrobimy wymianę? Poproszę koniecznie z haftem.

'Forest Pansy'
Tylko trzeba "przescrolować" zdjęcia: jest warzywnik, rabata bylinowa i on tam sterczy.
http://arnemaynard.com/journal/garden-diary/#.VrBxLuY9q74
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
margaretka3 10:07, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mala_Mi napisał(a)

No wiesz??????
Będziesz jeszcze je odbierać...

Nasionka pięknie opakowane doszły... zrobię może jutro foto by pokazać pomysłowość Twoją.. po prostu rewelacja

Ziemie też wyparzam w piekarniku. W zeszłym roku nie wyparzyłam i miałam do niczego siewki. Za to muszek było więcej niż ustawa przewiduje. Tablice lepowe były wzdłuż każdej kuwetki i dodatkowo w środku.. wszytko się przykleiło do tego łącznie ze mną.... ale ziemiórki rozmnażały się szybciej niż łapały.. Mam uraz do ziemiórek (do tej pory mi po chałupie latają) i do tablic


Upsss... No wiem... I co gorsza dzieci już odebrane, bo ferie niestety już skończyliśmy.
Na usprawiedliwienie mam to, że przed południem przyjeżdżałam, a wieczorem już wracałam
Ja też się nieraz do tych lepców przyklejałam, klnąc okrutnie, ale efekt jednak był, zdziesiątkowane ziemiórki, więc znowu powieszę.
Aniu, ostatnio wyczytałam o herbatce z imbiru na ziemiórki. Będę testować.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:09, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
malkul napisał(a)


hahaha móiwsz o tym ściegu na maszynie?
padłam jak dostałam list!
niezła ta nasza Gosia

Muszę sprostować, że pomysł nie mój Ja dwa lata temu dostałam takie kopertki
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:10, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
popcorn napisał(a)
ok 1,7m wysokości, z 1,5m szerokości

Dzięki
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:19, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
renatamama3 napisał(a)
Mój ,ma właśnie jaśniutki błękit ,i chce ,żeby taki został ,więc tylko odświeżenie ,ja chcę zrobić jedną ścianę czarną przy łóżku ,albo przy drzwiach ,mam nadzieję ,że zaakceptuje jak już to zrobię i,i kilka dodatków zmienię ,dokupię .Czekam na zdjęcia .

To z pokoju średniego. Zrobiłam zdjęcia, póki pusto w pokoju Wszystkie mebelki z tzw. odzysku, przemalowane przeze mnie. Mały stoliczek i fotel wiklinowy pójdą do naszej sypialni. W to miejsce czekają do przeniesienia piłkarzyki.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:21, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
renatamama3 napisał(a)


Chyba ,nasze ulubione ,no moja jeszcze w Mnikowie .

Zgadza się. Mam to szczęście mieszkać między jedną a drugą (albo nieszczęście). Jest jeszcze jedna w samym Krakowie, a w Mnikowie to nie byłam. To może w wakacje sobie zrobię wycieczkę
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:24, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Pszczelarnia napisał(a)
Masz nasionka tej marchewki? Ja mam zaś inne ciekawe, może jeszcze zrobimy wymianę? Poproszę koniecznie z haftem.

'Forest Pansy'
Tylko trzeba "przescrolować" zdjęcia: jest warzywnik, rabata bylinowa i on tam sterczy.
http://arnemaynard.com/journal/garden-diary/#.VrBxLuY9q74

Ha ha Koniecznie z haftem! To teraz już muszę je znaleźć!
Dzięki za link
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
renatamama3 10:34, 02 lut 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
margaretka3 napisał(a)

To z pokoju średniego. Zrobiłam zdjęcia, póki pusto w pokoju Wszystkie mebelki z tzw. odzysku, przemalowane przeze mnie. Mały stoliczek i fotel wiklinowy pójdą do naszej sypialni. W to miejsce czekają do przeniesienia piłkarzyki.


Ładniutko ,taki właśnie błękit ma mój młody ,mnie czeka malowanie półek na lego ,teraz brzoza chcę białe właśnie zrobić .

Bardziej czekam na ten pokój starszego jak pokarzesz ,bo w tym samym wieku są.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
margaretka3 10:35, 02 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
To teraz muszę, po prostu muszę, pokazać Wam coś innego niż zdjęcia ogrodowe. Choć częściowo w temacie przyrody pozostaniemy.
Otóż, mój średni synek w sobotę skończył 9 lat. I z tej okazji chcę Wam pokazać jego małą twórczość
To jego szkice z ostatniego tygodnia.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies