Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 13:14, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
malgol napisał(a)

Kolejna dziewczyna co ma taki piękny przywrotnik... I szałwia?

Polubił mój ogród. A mam go z jednego kłącza z biedronki. Dzieliłam dwa razy w roku. Tak, to szałwia.

Uśmiejecie się. Po dwóch latach znalazłam chabra wielkogłówkowego w swoim ogrodzie. Tzn. wysiałam nasiona, skiełkował, potem go hartowałam i... pamieć się urwała. Nie pamiętałam, co się z nim stało. Wydawało mi się, że go wysadziłam, ale nigdzie nie mogłam znaleźć. Szukałam dwa lata temu, szukałam w tamtym roku. Więc uznałam, że nie ma i nie będzie.
A w tym roku się znalazł i będzie kwitł.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Mirka 13:20, 23 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324



Gosiu co to za kwiatuszek?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
margaretka3 13:21, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
abiko napisał(a)
Aaa ławkę dojrzałam

Muszę przesadzić mikołajka, może jakoś dam radę z tym korzeniem palowym

Ławka stara, tylko przemalowana.
Dasz, ja też je przesadzam. Tylko mocno go podlej.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:32, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Makusia napisał(a)
Utalentowany ten 9-latek! Powiem Ci, że ma predyspozycje!!
Chociaż z drugiej strony- jaka to sztuka zrobić dobre zdjęcie takiemu!!! ogrodowi?! Sztuka byłoby zrobić złe

Zrobił dużo zdjęć i stwierdził, że ja już nie muszę robić, bo mam spory zapas. Te też.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:32, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Kawa napisał(a)
Gosia co to za róża tam u góry potrzebuj taką rosnącą "do góry" hihi

Kamilko, to Louise Odier. Pięknie pachnie, ale lubi ją skoczek i gąsieniczki.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:37, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Makusia napisał(a)
Gosiu:
1) a pasteryzujesz ten syrop? (ja się nie zgapiłam i zrobiłam- wczoraj zlałam do buteleczek i do lodówki włożyłam)
2) wiesz może ile w lodówce wytrzyma niepasteryzowany?
3) jak go używasz? Rozcieńczasz z wodą, czy na łyżce Dzieciakom podajesz?

Makusia lubiąca brzydkie


Ja robię tak:
Kwiaty zalewam wrzątkiem i zostawiam na 24 godziny. Potem odcedzam i sok zagotowuję z cukrem i sokiem z cytryny (lub kwaskiem cytrynowym). Ilość cukru i cytryny/kwasku według uznania. Wrzący zlewam do buteleczek. Złapały wszystkie, więc już nie pasteryzuję.
Nie robię wersji niepasteryzowanej. Potrzebuję go na jesień i zimę.
Syrop dolewam dzieciom do herbaty lub wody. Samego im nie dawałam, oni wolą w wersji rozcieńczonej.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 13:42, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
malgol napisał(a)


Gosiu, a mogłabys mi podac jakis sprawdzony przepis na syrop z kwiatu bzu? co ro ku chcę zrobić ,ale jakos się nie udaje

Gosiu, własnie napisałam w odpowiedzi Makusi, jak ja robię. Ale ilości kwiatów i wody to Ci nie podam. Ja robię na oko. Ale kwiatów nie żałuję. To znaczy garnek jest pełen kwiatów (nawet są lekko ugniecione, żeby było ich dużo) i zalewam wodą, ile się zmieści. Dość mocny wychodzi. Smaczny
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
malgol 13:45, 23 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5882
margaretka3 napisał(a)

Gosiu, własnie napisałam w odpowiedzi Makusi, jak ja robię. Ale ilości kwiatów i wody to Ci nie podam. Ja robię na oko. Ale kwiatów nie żałuję. To znaczy garnek jest pełen kwiatów (nawet są lekko ugniecione, żeby było ich dużo) i zalewam wodą, ile się zmieści. Dość mocny wychodzi. Smaczny


Wielkie dzięki dzisiaj jade na wycieczke rowerową to nazbieram ile na bagaznik wejdzie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mira 16:05, 23 maj 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Widzialam to plewienie i aż mnie zatkało. Czemu sobie nie ulatwisz i kartonów nie wyłożysz czy co. Co tam na tej ziemi będzie będziesz siać cos?.
U mnie chryzantema jedna wkopana przed zimą do ziemi padła a wkopana z doniczką jest ok. Grymasnice. A ta dla Ciebie chryzantema piękna sadzonka czeka i będę bronić przed chętnymi do czasu hehe. No może Konradowi dam jak wczesniej się spotkam.
Posadziłam 40 dalii musisz na dalie przyjechać też.

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 18:07, 23 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
margaretka3 napisał(a)

Ewo

A nie zagapiliście się, że kwitną bzy i trzeba robić syropy?
(Bo czas na sosnę przegapiłam)
Z kwiatów bzu właśnie zrobiłam, mam już ponad 50 słoiczków i buteleczek.



Sosnę tez przegapiłam, ale pierwsze 10 słoiczków syropu z bzu już stoi w spiżarni. Jeszcze z jedną porcję zrobię, bo nas tylko dwójka jest.

Oprócz tych niebieskich, jeszcze te białe i takie ciemnie "bordo"? Znasz odmiany, bo idę szukać...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies