Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Urszulla 22:06, 05 cze 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Ożankę wysiałam w tym roku. Jest niska to chyba w tym sezonie nie zakwitnie. A gdzie ja wsadziłam werbenę hastata?? Jutro idę jej szukać

O przetacznikach dowiedziałam się od Ewy Pszczółki że się rozłażą. Dziś znajoma mi to potwierdziła. A tak mi się podobają.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 22:33, 05 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
margaretka3 napisał(a)


Strzępiasty mnie zachwyca.

Gosia co to za główki obok klona? Przed czy po kwitnieniu?
Rabaty i roślinki obejrzałam z przyjemnością. Knautia bardzo podoba mi się w tym kolorze.
Czy możesz przypomnieć jak nazywa się ta roślina od Ciebie na zdjęciu poniżej. Też u mnie zakwitła.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorota123 23:07, 05 cze 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne widoczki z ogrodu zaserwowałaś.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
margaretka3 09:55, 06 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Kawa napisał(a)
Gosia śliczne widoki, na rabatach busz czego chcieć więcej
pięknie

Kamilko, no jak to czego - żeby te cholerne chwasty tak nie rosły. Deszcz nas wreszcie zaszczycił, a teraz one napastują moje rabaty.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:58, 06 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Pszczelarnia napisał(a)
Dzwonki skupione już tak rzadko spotykane a przecież to rośliny flamandzkiego baroku ... Piękne.

Ewo, rzeczywiście masz radcję, rzadko spotykane, w żadnej szkółce czy w marketowych działach ogrodniczych dotąd ich nie spotkałam. A ja mam je z ogródka mamy
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:59, 06 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
abiko napisał(a)
Gosia Ty masz tyle bylin, że ja nawet części nie znam. I mam dwie, o które będę prosiła. Gaura jednak przeżyła, jest cudna.. ja ją uwielbiam za te wiechcie przewieszające się. Przesadziłam wiosną i ma się tak jak u Ciebie całkiem dobrze w te upały.


Aguś, co ciekawego u mnie wypatrzyłaś?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:01, 06 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
malgol napisał(a)


Już Ci kwitnie?? moja jeszcze nie Wysoka jest dość, ,ale niezbyt gesta no i bez kwiatów. Ale u mnie wszystko trochę zazwyczaj później przez lesny mikroklimat Ale zaczne ja baczniej obserwować

Gosia, kwitnie jeden pęd. U mnie rośnie w pełnym słońcu.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:05, 06 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudowności, śliczności i sama poezja




Tego ślicznego dzwonka od Małej Mi muszę przesadzić, źle mu tam, gdzie jest, mam wrażenie, że wegetuje.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:15, 06 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
bacowa napisał(a)
Gosia , ty mi pokaż tego głowaczka z dalsza. Przyniosłam z łaki takie coś podobne , może to on.
Zbierz mi proszę nasiona Ożanki , tyle jej miałam w ogrodzie że rozdawałam , a ona w tym roku po zimie się nie obudziła.

Z otwartą paszczą oglądam u ciebie bylinówkę.

Jeśli lubisz ażurowe rośliny, to gaura wpisuje się idealnie.
Ożanka - OK.

Proszę bardzo, Ewuś. Głowaczek olbrzymi. Środek łodygi.


Teraz dochodzi do 1,40 (wysiany w tamtym roku), ale jego docelowa wysokość to nawet 2,5 metra! Ciężko mu zrobić zdjęcie, bo nie ma jednolitego tła za sobą.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:33, 06 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mirka napisał(a)

Gosia wysiałam nasion Hastaty, siewki mają tak z 15cm. Jest szansa na kwitnienie w tym roku?
Na nasiona ożanki i knauti mogę się zapisać?

Mirko, zakwitnie. W pierwszym roku kwitła, mając ok. 40 cm wysokości. W drugim roku już miała ponad 1 m.

Nasiona - jasne, ale proszę, przypomnij się jesienią.

Ożanka z wczoraj.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies