Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Mikro oczko wodne z kaskadą - jaką pompę dobrać

Pokaż wątki Pokaż posty

Mikro oczko wodne z kaskadą - jaką pompę dobrać

sullifan 23:11, 12 sie 2015

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Witam

Z racji tego, że mam bardzo mały ogród (100m2) chciałbym wykonać malutkie oczko wodne z kaskadą jednak nie mogę nigdzie znaleźć informacji jaka pompa bedzie dobra do takich małych gabarytów oczka.
Przybliżone wymiary to 1m x 1m x 0,6m głębokość, chodzi wyłącznie o stworzenie efektu dźwiekowego spływającej po kamieniach wody (kaskada o wysokości ok 0,6m).
Czy ktoś mógłby coś doradzić. Czy powinna być to pompa z filtrem (zależy mi na bardzo czystej wodzie.

Z góry dziękuję za pomoc.
mWilQ 15:21, 13 sie 2015

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Pamiętam, że tym odcinku Dominik robił malutkie oczko przy tarasie. Nie wiem, czy wspominał o pompie, ale warto sobie obejrzeć. Zamknięty obieg, woda w plastikowej misce, na to kratka z siatką i kamienie.
____________________
Wilcze pole
bbrzoza 12:34, 17 sie 2015


Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 3
Przede wszystkim pompa z filtrem, a do tego można dorzucać jakieś chemiczne oczyszczacze, odgloniacze i utleniacze. Ciężko jednak utrzymać czystą wodę przez długi okres czasu, tym bardziej w ogrodzie.
____________________
paula23 23:15, 09 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Mam pompę 2000l wysokość podnoszenia bodajże 2,5m i gdybym kupowała jeszcze raz wziełabym 3000 l
____________________
Paula Moje trudne początki
maraski 23:52, 12 paź 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 9
sullifan napisał(a)
Witam
Z racji tego, że mam bardzo mały ogród (100m2) chciałbym wykonać malutkie oczko wodne z kaskadą jednak nie mogę nigdzie znaleźć informacji jaka pompa bedzie dobra do takich małych gabarytów oczka.
Przybliżone wymiary to 1m x 1m x 0,6m głębokość, chodzi wyłącznie o stworzenie efektu dźwiekowego spływającej po kamieniach wody (kaskada o wysokości ok 0,6m).
Czy ktoś mógłby coś doradzić. Czy powinna być to pompa z filtrem (zależy mi na bardzo czystej wodzie.
Z góry dziękuję za pomoc.



Jeśli oczko będzie zacienione, używać będziesz filtrów to wydaje sie że da sie utrzymać bardzo czystą wodę. Tym bardziej przy takiej niewielkiej ilości wody oraz przy dobrym napowietrzaniu. Szczerze doradzam zainteresować sie filtrami UV. A dobór pompy - zadzwoń do Wysogotowa do AL-KO; oni mają dział wodny z pompami i hydroforami. Napewno doradzą jak podasz im szczegóły.
Elzee34 16:47, 18 lis 2015

Dołączył: 31 paź 2015
Posty: 14
mi się wydaje, że im więcej tym lepiej. Jak już bedizesz miala gotowe to oczko to wstaw koniecznie zdjęcia. Bardzo mi się podobają takie rzeczy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies