Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 16:31, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
anabuko1 napisał(a)

Ja o niej ciągle myślę.
ale na razie jeszcze jej nie mam.
Ewa piękna twoja wiosenka


Dziękuję Aniu Mam nadzieję, że wiosenka w tym roku potrwa dłużej niż w zeszłym.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 16:32, 03 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jak tam lilie, startują? U mnie te, co sadziłam już odpaliły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 16:51, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
oliwka napisał(a)
i jeszcze jedno pytanie, co robisz, zeby twoje róże w pojemnikach tak szybko nie wysychały?
Mam jeną taką onicę ale niestety strasznie nagrzewają się ściani i w sezonie dwa razy czasami trzeba podlewać ziemmię. Do róż kupię chyba podoże osmocote, bo tam jest trochę krzemionki. U mnie jakoś hydrożel nie sprawdził się w pojemnikach - ziemia i tak wysychała.
Jak myślisz czy jeśli teraz wysieję szałwię i naparstnice na zewnątrz to nie będzie za wcześnie? ewentualnie przykryję je agrowłókniną. Z rana bywa teraz 0 stopni.


Oliwko, mam duże donice. Poza tym one dopiero od ok. 13-stej stoją na słońcu. Używam ziemi bez torfu, ona tak szybko nie wysycha.

Może są w PL takie kuleczki z gliny, które stosuje się do doniczek w domu bez ziemi. One dobrze wchłaniają wodę i ją potem powoli oddają.
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61SMIf4u20L._SL1000_.jpg

Możesz też zastosować takie coś (ja to stosuję do pomidorów)
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61eXJ0rN%2BVL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91SVH2pjajL._SL1500_.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51MZP22L7WL._SL1000_.jpg

Spokojnie możesz wysiewać szałwie i naparstnice na zewnątrz. Przecież one w naturze też się tak sieją. Nie musisz niczym przykrywać Naparstnice i tak zakwitną dopiero za rok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:51, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Zakrecona napisał(a)
Piękne te widoki majowo-czerwcowe


Dzięki Madziu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:54, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Iwk4 napisał(a)
Część Ewuniu.
Sporo masz tu specjalistek od upychania. To róże, to swidosliwy... Ach... U mnie juz nie ma miejsca. A pamiętam czas, jak planowałam kolejne kompozycje. Ciągle mi się hortensje wpychaly.


No, czasem trzeba upychać Hortensje mają to do siebie, że potrafią być niestety bardzo nachalne U Lucy za to róże przekroczyły wszelkie granice nachalności i bidulka ma ich teraz ponad 300-sta
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 16:56, 03 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ewcia ciiiii
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 16:57, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
nicol21 napisał(a)
Super zobaczyć takie nasycone kolory majowo-czerwcowe. Ciekawe co ten rok pokaże.
jak łąka kwietna dla bzyków? startuje już?


Dla mnie maj i czerwiec mogłyby trwać cały rok

Na łączce już całkiem duża jest Cenaturea dealbata, kocimiętka, Knautia i pełno siewek albo Ammi visnaga albo Orlayi. Siewki są bardzo podobne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:58, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Agatek napisał(a)
Ewuniu i Izabelo
niestety i tam nie zdążyłam wsadzić swoich ostróżek może w ten weekend mi się to uda i nie będą straszne jej przymrozki


Trzymam kciuki Przymrozki chyba już nie będą aż takie duże.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 16:58, 03 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Anda napisał(a)


U Lucy za to róże przekroczyły wszelkie granice nachalności i bidulka ma ich teraz ponad 300-sta

różne określenia mi się cisną na myśl o sobie, to akurat nie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 16:59, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Milka napisał(a)
Jak tam lilie, startują? U mnie te, co sadziłam już odpaliły


Nie jeszcze. Po ilu tygodniach powinny wyjść? Sadziłam w sobotę, czyli 4 dni temu. Crocosmię też sadziłam i czekam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies