Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielone królestwo w betonowej pustyni... a może jednak nie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone królestwo w betonowej pustyni... a może jednak nie?

zuziaOgrodowa 09:59, 08 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
nikt nic?
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
Gardenarium 08:03, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz fajne donice, jak dlka mnie zbyt porozrzucane po balkonie zbyt niskie roślinki w nich są. Potrzebujesz małych drzewek na pniu np. iglak na pniu, choćby Picea pungens "Glauca Globosa" albo Euonymus fortunei na pniu ten żółty i pod nimi dopiero te roślinki które masz. Ale nie po jednej, to nie jest dobrze.

Układ typu jedna żurawka, jedna sosenka, jedna turzyca i jeden wrzos daje zbyt dużo bałaganu, zwłaszcza jeśli każda donica jest tak właśnie skomponowana.
Sama w sobie jest niezła, ale jako zbiór donic już nie. Na balkonie trzeba stworzyć namiastkę ogrodu.

Za mało donic, potrzebna jakaś większa. Np. pod ścianą albo większa plus mniejsze. Wszystkie roślinki masz za małe i zbyt zróżnicowane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:07, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zuziaOgrodowa napisał(a)



Połóż tutaj płyty prostokątne, a tylko na brzegach sadź rośliny. Ziemia na środku nie wygląda dobrze, no chyba że będzie to trawnik, ale na balkonie odradzam. Zamiast płyt zrób ewentualnie grys granitowy grafitowy lub szary.

No i posadź geometrycznie, tu to samo za mało i za małe. Pokaż coś na pniu.3 sztuki ale tego samego. nie każde drzewko inne.

Patzrę jeszcze raz, może i bez płyt ale wypełnij środek np. kulami z berberysu 'Bagatelle'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:08, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinnam przenieść ten watek do projektowania bo tutaj są watki tematyczne i tylko ja zaglądam. I mało kto inny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:14, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomiędzy płytami (szpary powinny mieć 10 cm) posadź karmnik ościsty (jeśli cień) lub macierzanki - najwyżej dwie odmiany (jeśli słońce) a dokoła poprowadź bardziej jednorodne nasadzenia. Jednakowe rośliny wysze na każdej ścianie, a pod nimi dopiero sadź te małe, ale też nie po jednej. Przy pniu po dwie sztuki, będą jakby ramy, skarpety, podkreślenie tego drzewka.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zuziaOgrodowa 11:47, 09 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
Danusiu, bardzoi dziekuję za sugestie. Postaram sie zrobic jakis porządek w tym

Rośliny są małe, bo więszkosc to są młode sadzonki - na efekt i wielkośc bede musiała poczekac

Wolałabym uniknąc kolejnego betonowania i tak juz betonowego tarasu.... Moze jednak trawnik z rolki dałby rade??

Poprosze tez o przeniesienie wątku
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 13:50, 17 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
myślę, czytam i znowu myślę...

narazie "na tapecie" są drzewka. Chciałabym posadzic pod obiema ścianami (patrząc na wprost ogródka - po lewej i ta po prawej) szczepione na pniu pęcherznice Diabolo. Mam juz takie 2 szt z tyłu ogródka. I mam watpliwości... jak duzy one mają system korzeniowy?

w tym ogródku mam tylko 40cm głębokosci gleby i potem drenaż. Czy wogóle jakies drzewko bezpośrednio w tym urośnie? Czy jedynie donice mnie ratują?
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 13:52, 17 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
Gardenarium napisał(a)


Połóż tutaj płyty prostokątne, a tylko na brzegach sadź rośliny. Ziemia na środku nie wygląda dobrze, no chyba że będzie to trawnik, ale na balkonie odradzam. Zamiast płyt zrób ewentualnie grys granitowy grafitowy lub szary.

No i posadź geometrycznie, tu to samo za mało i za małe. Pokaż coś na pniu.3 sztuki ale tego samego. nie każde drzewko inne.

Patzrę jeszcze raz, może i bez płyt ale wypełnij środek np. kulami z berberysu 'Bagatelle'.

nie bardzo rozumiem.... tam gdzie jest pusto (trawnik) mam posadzic berberys? na całości??
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 12:58, 11 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
status na połowe lipca Tak to wygląda wieczorem
dosadziłam pęcherznice prowadzone jak drzewka - rosną pięknie. Na zdjęciu jeszcze przed kolejnym podwiązaniem i formowaniem.
Trawnik poszedł do wymiany - o tym w wątku trawnikowym



____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
sylwik69 17:47, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pięknie i nastrojowo,bardzo mi się podoba,naprawdę nie odnosi się wrażenia że to taras w bloku!Brawo Ty!to już nie jest betonowa pustynia,wierzę że stworzysz cos wspaniałego.Powodzenia!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies