Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielone królestwo w betonowej pustyni... a może jednak nie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone królestwo w betonowej pustyni... a może jednak nie?

zuziaOgrodowa 15:12, 02 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
witam

jestem posiadaczką dość sporego tarasu z częscią ogrodową (blisko centrum miasta, 45m2, I pietro, pode mną garaze i lokale usługowe). Urządzanie całości przede mną....
chciałabym tam, jak każdy pewnie, stworzyć sobie zieloną oazę od wypoczynku.
Narazie udało mi sie skomponowac 3 skrzynie, które umieściłam na węższej czesci i powoli zabieram sie za część ogrodową.
I tu mam dylemat - elementy stałe (no tak mi wyszło z pierwotnej koncepcji a teraz to juz sama nie wiem...) to obie pęcherznice w donicach bez dna i paprocie. Resztę mogę poprzesadzac - tylko jak to wszystko skomponowac, zeby miało sens?
W skrzyniach było mi łatwiej

jakos nie do konca mam pomysł na tę ogródkowy kawałek. Narazie jest tak jak na zdjeciach. Załączam tez plan ogólny z opisem nasadzen.
Moze ktoś ma jakies sugestie?

Słonce jest tam od 14-19 (czesc tarasowa) z tym, ze na częsci ogródkowej blizej tarasu jest do godz 16-17, a w głębi w godz 12-14 a poza tym jest tam głownie rozproszone światło odbite od elewacji. Nad ogródkiem jest "niebo" - reszta zadaszona.

a tak w ogóle to moze ulubione kwiaty to żurawki i trawy. W jednej z donic (tej blisko winobluszcza pięciolistkowego) posadziłam miskanta Morning light i do tego rozchodnik wspaniały (odm. o bordowych lisciach).
I na koniec dodam jeszcze, ze bluszcz rośnie sobie od parteru i w zamyśle dewelopera ma sięgac 4 piętra - "po drodze" ma mój taras

____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
Gardenarium 15:15, 02 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musi być plan, zdjęcie, cokolwiek, akurat trafiłam za wcześnie, pewnie zdjęcie będzie zaraz, ale mnie generalnie nie ma...jestem na wystawie..później będę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zuziaOgrodowa 15:18, 02 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
no własnie dołączyłam zdjecia i nie wgrało...
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 15:31, 02 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24

____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 15:34, 02 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 15:40, 02 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24


____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 15:41, 02 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
zdjęcia robione o 17.30 z wyjątkiem ostatniej skrzyni, która została ukonczona w nocy i jest to juz sztuczne swiatło

Żurawkę i turzycę z racji odmiennych wymagan glebowych posadziłam w dużych doniczkach wypełnionych odpowiednią ziemią

i zapomniałam dodac, ze czekam na trawnik, bo oczywiscie bedzie
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
zuziaOgrodowa 11:26, 05 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
Nie ma to jak prezenty właśnie dostałam 2 wielkie lawendy. No i co ja teraz z nimi zrobię???
Podobno rosły w półcieniu... ale jak to teraz skomponować? Ręce opadają... nie mam zupełnie pomysłu
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
paula23 23:50, 05 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Fajne donice sami robiliście? Niestety nie doradzę nic co do nasadzeń bo sama dopiero zaczynam ale może trawa z rolki? Nie potrzebujesz wiele więc koszt też nie będzie duży a efekt natychmiastowy
____________________
Paula Moje trudne początki
zuziaOgrodowa 10:41, 06 wrz 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
Tak. Donice to dzieło mojego taty -jest zapalonym stolarzem
Trawnik będzie na pewno z rolki - czekam tylko na poprawki na elewacji. Jak skończą to me razu będzie można go zamówić

czy ktoś poleciłby jakieś sprawdzone miejsce trawnikowe blisko Wawy?
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies