Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przypadkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przypadkowy ogród

JulkAd 14:56, 12 wrz 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Przy rabatce przed domem posadziłabym trawę Morning Light. Doda lekkości, ale pamiętaj, że wysoka rośnie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
GorAna 22:47, 22 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Wpadam w poszukiwaniu aktulnych fotek
Wiosna już przyszła do Ciebie Agnieszko?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
grygooor 13:56, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
Witaj GorAna, wiosna przyszła, ogród tak jak postanowiłam przechodzi metamorfozy ogrodowiskowe. Niestety z tych samych powodów co u wszystkich (czas, kasa itp.) zmiany następują baaardzo powoli. Na razie jako ukończoną uważam rabatkę przed wejściem - zrobiona wg wskazań Danusi.
Stara odrestaurowana beczka posłuży jako donica.

Druga z rabatek w trakcie zmian - jak widać pogrupowałam żywopłot i rzeczywiście to była dobra decyzja. Obwódka z bukszpanów kupionych na poświątecznych wyprzedażach dalej dla rozjaśnienia obwódka z trzmieliny. Za trzmieliną piwonie, dla których wciąż nie mogę dobrać towarzystwa. Pojedyncze tulipany oczywiście zostaną przeniesione i pogrupowane ale dam im przekwitnąć, bo żal mi skrócić ich i tak krótki żywot.



____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
grygooor 14:17, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
W dalszym ciągu nie mam pomysłu na mój kamienny zakątek.

Może jeszcze ktoś podsunie jakiś pomysł. Jest tu grab pendula, świerki szt. 3 , juki karolińskie i rozplenice. Mam 2 czerwone berberysy carpet zastanawiam się czy nie wsadzić ich tutaj bo brak tu koloru. Myslę też o tym żeby rozplenice wykorzystać w innym miejscu i nie jestem przekonana do tych świerków, ale nie wiem z czego zrobić tło dla tego zakątka, jakby ktoś miał jakiś pomysł na to trudne miejsce chętnie posłucham.
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
grygooor 14:18, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
Na koniec - wiosna na moim skalniaku, choć to dopiero początek.
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
grygooor 22:26, 03 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
A to kolejne miejsce gdzie potrzebuję pomocy.

Rabata ma około metra szerokości, od ściany domu oddziela ją około 50 cm opaski kamiennej. Dom jest niski i długi, czuję, że dobrze byłoby postawić jakiś wyższy akcent pomiędzy oknami, na brązowej części elewacji. Nie mam jednak pomysłu jakie drzewo by to mogło być - boję się, że drzewo 1,5 m od ściany zacznie mi podnosić fundamenty Doradźcie coś proszę. W tej chwili na rabacie posadzona jest lawenda, planuje pomiędzy lawendy dać róże okrywowe -to jest południowa strona - wieczne słońce, ziemia piaszczysta.
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
Filemon24 13:39, 30 maj 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
posadź cos niewysokiego szczepionego na pniu i nie ma szans żeby taka roślinka ci podnosiła fundament do lawendy super będzie pasowała róża artemis albo swany
____________________
grygooor 15:56, 30 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
Dziękuję za odpowiedź myślałam o marikenie i róży okrywowej fairy czy to dobry pomysł?
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
Filemon24 18:44, 30 maj 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
mariken bardzo ładny też o nim pomyślałam myślę, że by pasował a te róże co ci podałam nie podobają ci się? myślę, że biały fajnie by kontrastował z fioletem lawendy
____________________
grygooor 18:53, 30 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 49
Swoją drogą nieźle sobie cenią w szkółkach tego marikena, ale jest w nim coś urokliwego. Róże które mi podałaś śliczne, szczególnie artemis, ale mam już białą elewację i pomyślałam o różu, który chyba też będzie ładnie kontrastował z lawendą.
____________________
Aga B. Przypadkowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies