Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

ryska 22:19, 04 lut 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11637
Rumianka napisał(a)
Kasiu, Tereniu, Jolu dziękuję w imieniu wianka...Powstał w kilka minut, a zrobiłam go ze spódnicy, której nie nosiłam (za wąska). Pocięłam na paski owinęłam słomiany podkład, doczepiłam szyszki i na palcu zwinięte róże i gotowe.

No i czar prysł. Ja widziałam to tak: Słomiany podkład został owinięty paskami najlepszej jakości przędzy lnianej o splocie przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Ozdobiony ręcznie wykonanymi różami i szyszkami ( oczywiście się wygłupiam ale dawno nie było gadania po kaszubsku) buziaki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
16:53, 05 lut 2017
Elisa po takim wpisie Ryski musiałam tego wianka poszukać I jaką spódnicę poświęciłaś
Materiał fajny,wianek pomysłowy.Nie ma to jak twórcza inwencja.Niby ze starego a całkiem nowa dekoracja.Lubię takie robótki

Znalazłam Twoją rabatę koniczynkową.Czterolistna,przynosi szczęście.Fajny pomysł.Już teraz wiem skąd nazwa wątku.

Pozdrawiam
Ania
Rumianka 18:44, 05 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
ryska napisał(a)

No i czar prysł. Ja widziałam to tak: Słomiany podkład został owinięty paskami najlepszej jakości przędzy lnianej o splocie przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Ozdobiony ręcznie wykonanymi różami i szyszkami ( oczywiście się wygłupiam ale dawno nie było gadania po kaszubsku) buziaki
Renatko, fajnie ujęłaś proces powstawania mojego najszybszego wianka...aż rozczulił mnie Twój wpis... A teraski młeżem płegadac płe kaszebsku...Miłota mnie łegarnia, że Wa chceta słechac takigłe pludrowani kaszebszczigłe... Sedza w checzi, wiodro u nas paskudni, i dwirze zamkłe na cztere spusty, wiater chce łepa urwac... A wiosni ni ma.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
kamila66 18:47, 05 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Rumianka napisał(a)
Renatko, fajnie ujęłaś proces powstawania mojego najszybszego wianka...aż rozczulił mnie Twój wpis... A teraski młeżem płegadac płe kaszebsku...Miłota mnie łegarnia, że Wa chceta słechac takigłe pludrowani kaszebszczigłe... Sedza w checzi, wiodro u nas paskudni, i dwirze zamkłe na cztere spusty, wiater chce łepa urwac... A wiosni ni ma.

Prawie zrozumiałam Wiosna będzie już niedługo
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Rumianka 18:50, 05 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Kamilko, to jest zrozumiałe tylko trochę inaczej...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ryska 18:54, 05 lut 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11637
najlepsze jest to wiodro= pogoda pewnie, ale tak na szybko przeczytać wiadro i jest śmiesznie. Wiosna już tuż tuż, za tydzień, oby
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
kamila66 18:58, 05 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Renia i ja to musiałam przeczytać dwa razy "Sedza w checzi, wiodro u nas..." gdyby nie ciąg dalszy nie zrozumiałabym
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Rumianka 19:03, 05 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Wiosna wezdrzi na młej łegród, to młecno zrobi wialdżi łeczi i roztworzi lepy na celutkłe szerokosc...Sniegu do kłelan, wszetkłe zmożony, chłedzec młeżno na wierchu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
lutroja 19:12, 05 lut 2017


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
z taką konieczynką na szczęście wszystkie rośliny się chyba przyjmują ?
____________________
Lusi Lubię go:)
Rumianka 19:16, 05 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Z tym nie ma żadnego problemu...co posadzę to rośnie, Mama zawsze mówiła, że nawet na betonie mi urośnie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies