Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

22:55, 05 lut 2017
Jak fajnie tak gwarowo Ja tylko zrozumiałam Sylwie bo to po naszemu
Rumianko dużo osób u Was mówi gwarą?

Basilikum 09:07, 06 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Wpadlam posluchalam i lece z tym wiatrem dalej
wiosna tuz tuz u mnie juz bazie w wazonie, oczar otwiera paczki i dzieciol stuka zimo uciekaj
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
BasiaLT 09:59, 06 lut 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Super są te rejony Polski gdzie mówi się gwarą. Taki zupełnie inny klimat. U mnie pod tym względem nuda po tutaj ludność przesiedlona z innych rejonów i wszyscy mówią "normalnie". Szkoda.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Rumianka 12:03, 06 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Agnieszko-m u Ciebie sypało wczoraj, a dziś u mnie , ale tak mało, że można policzyć spadające płatki śniegowe.
Jolu, Aniu, Izo, Basiu często w innych rejonach Polski uważają, że jest to gwara kaszubska, jednakże od 2005r prawnie uregulowany język kaszubski.
Generalnie w domach prawie nie mówi się po kaszubsku, a jedynie używa się bardziej do okraszenia. Rdzenni kaszubi jednak posługują się tym językiem wszędzie. W szkołach też można zdawać egzaminy w swoim języku....
Puki co pozostaję przy wypowiedziach polskich, bo w końcu Danusia przepędzi mnie stąd...ha,ha...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
12:12, 06 lut 2017
Ja uwielbiam jak wpisujesz pozdrowienia w języku kaszubskim i liczę też na to w moim wątku.Będzie to dla mnie zaszczyt Rumianko
Bo my to tylko taka gwara..wygrabilim,wykopalim,posadzilim
hanka_andrus 12:43, 06 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No całe szczęście, że Kaszubi tu są! To oznacza, że te ziemie jednak są słowiańskie!A czy na świerczka mówimy chojna, czy na tyczkę tycz, a na łopatę rydel, to przecież w istocie nie zmienia nic.
Wszyscy wiemy o co chodzi w ogrodzie, i co do czego służy. No to co? Zatabaczym?
Pozdrowcze
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Rumianka 15:28, 06 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Haniu tabakiera zawsze napełniona czeka na zażycie...U mnie sypie powolusieńko śnieżek...a to oddala mi wiosnę.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Pszczelarnia 15:30, 06 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To jak dla mnie możesz pisać w swoim języku, bardzo to cenię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rumianka 16:05, 06 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Pszczółko, ja nie jestem kaszubką, ale mazurką... Tylę, że mieszkam na Pomorzu i jako tako nauczyłam się przez osłuchanie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
yolka 19:51, 06 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Nie rezygnuj z pisania w języku kaszubskim. Bardzo to lubimy. Pamiętam jak usankcjonowano prawnie ten język.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies