Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...może kiedyś...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...może kiedyś...

AlinkaiMariusz 12:21, 15 wrz 2015


Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 10
Dzień dobry, witam wszystkich Forumowiczów
Nazywam się Alina i wraz z mężem i prawie 4 letnimi bliźniętami mieszkamy na wsi pod Toruniem.
O ogrodzie i pracy w nim marzyłam od zawsze, lubię pracę w ziemi i się jej nie boję.
Forum podglądam już od dłuższego czasu, ale nigdy nie miałam odwagi się przedstawić.
Chciałabym, samodzielnie stworzyć ogród dla naszej rodziny, wydaje mi się, że mam duże pole do popisu i to dosłownie , ale małą wiedze na temat tego co mogłoby się w nim znaleźć, dlatego uważam, że to może być bardzo trudne do realizacji.
Lubię prostotę, rośliny zimozielone i kuleczki

Bardzo liczę na Państwa pomoc i propozycje aranżacji.
W najbliższym czasie będę chciała zająć się wypełnieniem miejsc przed domem oraz rondem, na które kompletnie nie mam pomysłu.

Wstawiam też kilka zdjęć, żeby było wiadomo o czym pisze powyżej
____________________
agnieszka_m 12:26, 15 wrz 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Witam faktycznie spory miejsca masz do zagospodarowania i można zaszaleć ja mogę tylko kibicować Powodzenia
____________________
Mój mały ogródeczek :).
AlinkaiMariusz 13:48, 15 wrz 2015


Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 10
kibicuj na pewno mi się to przyda
____________________
Gardenarium 14:58, 15 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witajcie i zabierajcie się do pracy, bo czeka was praca, ale jakże przyjemna
Polecam moją książkę o projektowaniu i zakładaniu ogrodu.

http://www.multicobooks.pl/hobby/ogrod/jak-zaprojektowac-ogrod-marzen_9140.html

I oczywiście artykuły na stronie głównej pisane przez te 5 lat. Mnóstwo inspiracji znajdziecie, jak każdy, kto tutaj przybywa

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:05, 15 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź na środku albo asymetrycznie purpurowego buka kolumnowego, pod nim kilkanaście hortensji bukietowych 'Vanille Fraise' i leciutko na brzegu porozrzucaj kuleczki z karłowego berberysu 'Bagatelle' nie tak dokoła, tylko nierównomiernie...plus Carex testacea 'Prairie Fire' plus czosnki fioletowe.

Na wiosnę zaplanuj cebulowe, teraz sadź - wysyp na brzegi 100-200 krokusów białych.

I koniec, to wszystko.

Ewentualnie Stipa tenuissima kilka szt, żeby powiewało na beżowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AlinkaiMariusz 15:36, 15 wrz 2015


Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 10
Pani Danusiu, dziękuję, że Pani odpisała na moje wołanie

I powiem Pani jedno - zrobię tak jak Pani napisała, a przynajmniej spróbuje
____________________
AlinkaiMariusz 21:11, 15 wrz 2015


Dołączył: 11 mar 2014
Posty: 10
Gardenarium napisał(a)
Posadź na środku albo asymetrycznie purpurowego buka kolumnowego, pod nim kilkanaście hortensji bukietowych 'Vanille Fraise' i leciutko na brzegu porozrzucaj kuleczki z karłowego berberysu 'Bagatelle' nie tak dokoła, tylko nierównomiernie...plus Carex testacea 'Prairie Fire' plus czosnki fioletowe.

Na wiosnę zaplanuj cebulowe, teraz sadź - wysyp na brzegi 100-200 krokusów białych.

I koniec, to wszystko.

Ewentualnie Stipa tenuissima kilka szt, żeby powiewało na beżowo.


Pani Danusie, może głupie pytanie, ale te wszystkie rośliny "widzi Pani" pod domem, czy w kole?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies