Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

elmagra 22:34, 13 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Ale będzie ładnie kolorowo. A gdzie zamawiałaś żurawki? I jak się nazywa ta odmiana?
____________________
Ela
Toszka 22:38, 13 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przekop ziemię ze sporą ilością kory, a żurawki jeszcze w sierpniu będziesz dzielić i "pomnażać majątek":_)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 22:41, 13 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
elmagra napisał(a)
Ale będzie ładnie kolorowo. A gdzie zamawiałaś żurawki? I jak się nazywa ta odmiana?


To Żurawka Marmalade, rzeczywiście kolor może nie jest aż tak intensywnie różowiasty, zdjęcia robione telefonem, nie dorobiłam się jeszcze dobrego aparatu
Info o sklepie wysyłam na priv
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Marzenaka 22:44, 13 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Niezłe zakupy. Ja też dziś jeżówki oglądałam i pewnie kupię na dniach Żurawki ładne. Mam u siebie już kilkanaście krzaczków, a kupiłam rok temu cztery sztuki. Rosną u mnie jak szalone, będę musiała podzielić, bo ogromne się robią.
____________________
Ogród Marzeny
alis 22:48, 13 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka napisał(a)
Przekop ziemię ze sporą ilością kory, a żurawki jeszcze w sierpniu będziesz dzielić i "pomnażać majątek":_)


Tak zrobię, dobrze że jutro sobota

Niektóre można podzielić teraz, ryzykować i dzielić żeby zapełnić tę pustą przestrzeń?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
MirellaB 22:50, 13 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alicja bardzo ładny kolor mają żurawki, aż bym nie powiedziała, że to ta odmiana.
Sporo tego zamówiłaś

Kalinę też mam taką, a donice całkiem ładnie Ci wyszły
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 22:52, 13 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, dziel - Marmolade to spora żurawka i biegusiem rośnie.

Jak przekopiesz po całości kawałek pod żurawki, rozluźnisz ziemię i łatwo będą się korzenić. Przez pierwsze dwa tygodnie pilnuj podlewania, żeby nie przesuszyć. Potem to już nie jest takie wazne.

Marmolade to taki trochę kameleon - w zależności od pogody i pory roku zmieniają odcienie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 22:54, 13 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Marzenaka napisał(a)
Niezłe zakupy. Ja też dziś jeżówki oglądałam i pewnie kupię na dniach Żurawki ładne. Mam u siebie już kilkanaście krzaczków, a kupiłam rok temu cztery sztuki. Rosną u mnie jak szalone, będę musiała podzielić, bo ogromne się robią.


Mój eM mówi, że pójdzie przeze mnie z torbami ja kupiłam tylko 5 jeżówek, co prawda w roku ubiegłym posadziłam też 5 takich pełnych, ale panowie, którzy kładli rurę gazową przez rabatę nie zauważyli mikrych roślinek, ba nawet patyków obok powbijanych, i gdzieś mi je przekopali, tylko 1 odnalazłam.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Luki 23:04, 13 maj 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Spokojnie możesz sadzić, Marmoladki rosną bardzo dobrze i szybko, w przyszłym roku będzie dywan. Jednak z dzieleniem teraz ja się nie zgodzę, bo jeżeli to młode rośliny z in vitro, a takie raczej są mogą nie do końca dobrze znieść dzielenie teraz. Ja młodym roślinkom dałbym spokój, ale to moje zdanie
No, a przepuszczalne podłoże to coś co lubią najbardziej
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
alis 23:05, 13 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MirellaB napisał(a)
Alicja bardzo ładny kolor mają żurawki, aż bym nie powiedziała, że to ta odmiana.
Sporo tego zamówiłaś

Kalinę też mam taką, a donice całkiem ładnie Ci wyszły


Mirelko, mój aparat w telu lekko wyostrza zdjęcia, ale kolor mają rzeczywiście ładny

A gdzie masz kalinę posadzoną? Jakieś foto może masz? Ja pomyślałam żeby posadzić u siebie obok hortek, w sumie to została mi jeszcze taka dziura na rabacie

A donice, hmmm nie sądziłam, że będzie taki problem ze znalezieniem konkretnych roślin i kolorów, lipa jednym słowem. Siostrze się spodobało, ja nie do końca jestem zadowolona z efektu prawdę mówiąc, ale to tak między nami
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies