Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród (nie) do ogarnięcia.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród (nie) do ogarnięcia.

Grazia 11:49, 21 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Taki żywopłot grabowo-bukowy zasadził mój małżonek kilka dni temu, a ja postanowiłam podsadzić go tulipanami. Idzie mi to powolutku ze względu na brak czasu na to przedsięwzięcie. Ale mam nadzieję, że zdążę przed zimą, a wiosną będzie co oglądać.

W przyszłości będą się tutaj dobrze czuły funkie lub żurawki, bo jest to strona północna. A może jeszcze coś innego. Zobaczymy.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
Dominika11 11:51, 21 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to na wiosne będzie ładnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Grazia 11:52, 21 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
A teraz jeszcze ostatni jesienny bukiecik dla odwiedzających .
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
Dominika11 11:55, 21 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
bukiecik śliczny, ale i swieczniki urocze
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Grazia 12:00, 21 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Dominika11 napisał(a)
to na wiosne będzie ładnie

Mam taką nadzieję.
Jak nornice nie wyjedzą cebulek. Wsadzam ich dużo, ale w tej części ogrodu jeszcze nie było tulipanów i nie wiem czy nie przyciągną szkodników. Cebulki zaprawiłam, ale nie wiem czy zaprawka odstraszy nornice.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
Dominika11 12:05, 21 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to się okaże - zobaczymy miejmy nadzieję, ze nie zjedzą
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
justi 13:01, 21 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam!
Zmagam się z podobnym problemem, mam dużą rabatę przed domem, prawie skończoną z wielką cisową kulą. Pod tą kulą są małe kulki i nie wiem co dac jako wypełnienie. Posadziłam bluszcz ale mi się nie podoba i nie wiem czy go zdołam utrzymać w ryzach.
Osobiście bardzooo mi się podoba jak Ana zmieniła swój przedogródek, mimo że przed zmianą też był piękny.Dużo jest tu cudnych ogrodów, jest sie czym inspirować.

po zmianie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1799

przed zmianą
https://www.google.pl/search?q=Any+ogr%C3%B3d+ma%C5%82y-czyli+wygrana+walka+z+ugorem+przedogr%C3%B3dek&rlz=1C1SVEC_plPL430PL430&espv=2&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIyYT4mbTTyAIVAhEsCh0MwQzs&biw=1366&bih=705#imgrc=ZachSwuaR6UJ0M%3A
Szefowa nas uczyła, że najlepiej sadzić grupami, tu widać jak:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=269
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Grazia 15:26, 21 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Bardzo się cieszę z odwiedzin
Rabaty Any super.
Jest tylko jeden problem, no może dwa:
1. ja nie mam wyobraźni przestrzennej i dlatego ciężko mi idzie projektowanie,
2. ze względów, wiadomo jakich, kupuję po 1-3 szt. i próbuję je podzielić lub też wysiewam.
Najważniejsze jest określenie kierunku, w jakim będziemy zmierzać. Podjęcie decyzji nt. doboru roślin. (TEORIA)
A mi się wszystkie podobają
Czasami to wcale nie jest dobre.
Ale mam nadzieję że damy radę. Może nie tak ładnie jak u Any ale ładniej niż jest teraz.
A teraz idę pooglądać twój ogród.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
justi 15:34, 21 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
U mnie nie jest tak piknie jak u Any, ale zapraszam na wirtualny spacerek.
Ja też kupowałam po kilka roślinek i dzieliłam. Wszystkie obwódki z bukszpanów mam własnej produkcji.

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
omelka1 19:20, 21 paź 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Myślę że większość z nas ma wiadome problemy.Ja też kupuję po 3 góra 5 sztuk / jak tańsze / i potem rozmnażam .Po prostu będziemy miały trochę później takie piękne ogrody ale to ma też dobre strony bo mamy więcej czasu na określenie jaki ten ogród ma być.Myślę że dobrze jest poświęcić trochę czasu na oglądanie ogrodów na ogrodowisku i inspiracji na Pintereście.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies