Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród (nie) do ogarnięcia.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród (nie) do ogarnięcia.

Grazia 15:10, 07 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Muszę się przyznać, że podglądam wasze ogrody od prawie roku. Trafiłam tu, tak jak zapewne większość z was, przez przypadek. A teraz postanowiłam się w końcu ujawnić.
Staram się czerpać wiedzę od Was, ale... nie zawsze wychodzi. Prawie każda roślina mi się podoba, a z tego jak wiecie wychodzi chaos.
Mam sporą działkę, 42 ary na której na razie stoi tylko dom. W planach (mam nadzieję, że już niedalekich) jest budynek gospodarczy. Część jest obsadzona świerkami, jodłami (a'la szkółka, ale miejscami to już lasek), część to ogród warzywny + truskawki, i kilkanaście drzewek owocowych.
Pierwsze nasadzenia były robione ponad 10 lat temu. Pomimo tego, że kocham swój ogród i poświęcam mu każdą wolną chwilę, nie jestem zadowolona z jego wyglądu. A już jak napatrzę się na wasze ogrody to ręce mi opadają.
Może Wy pomożecie mi i podpowiecie co i jak zmienić.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
malgorzata_s... 15:18, 07 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Witaj Grazia Pokaż z czego jesteś niezadowolona a dobre duszyczki ogrodowiskowe pomoga
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s... 15:21, 07 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Napisz tez jakie rośliny chciałabyś a jakie nie. Fotki jednak to podstawa
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Grazia 15:41, 07 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Przed domem mam rabatę w kształcie łezki (bardzo dużej łzy). Jest częściowo obsadzona kosodrzewiną, trzmieliną, żółtym jałowcem (który już miał być usunięty) i innymi krzaczkami i bylinami. W tym roku dosadziłam bukszpany i dwie hortensje oraz buka pendulę o purpurowych liściach (wpływy O.). Co roku nasadzam tam też sporo jednorocznych. W tym roku były dalie i słoneczniki ozdobne (doniczkowe), które zasiały się z kompostu, a ja pozwoliłam im tylko rosnąć. Rabata wyglądała przez jakiś czas bardzo swojsko i bogato (wszystko kwitło), ale teraz jest trochę gorzej. Spróbuję wkleić zdjęcie z sierpnia (na którym oprócz kwiatów niewiele widać a jak zrobię aktualne to pokażę jak wygląda teraz.

____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
Grazia 15:45, 07 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Witam cię Gosiu. Straszny misz masz. Chciałabym coś wyższego, wypełnienie i troszkę mniej pracy przy niej.Takie mam życzenia na wstępie.
Ale muszę zrobić zdjęcie aktualne. Na nim będzie zdecydowanie więcej widać.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
Grazia 15:47, 07 paź 2015


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Zaczełam, to najważniejsze. Uff..
A teraz muszę zmykać. Postaram się być wieczorem.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
Dominika11 15:51, 07 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj serdecznie Graziu widzę, że szykują się zmiany Będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
malgorzata_s... 15:51, 07 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Dla mnie jest piękna ta rabata bo ja lubię moc kolorówNapisz co Ci tu nie pasuje i co zostaje jak dalie i sloneczniki wykopiesz.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
malgorzata_s... 15:56, 07 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Faktycznie jak się przyjrzałam to troszkę rozgardiasz widzę. Jak pokażesz obecny widok to pomyślimy
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Dominika11 16:02, 07 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Też mi się wydaje, że to taki misz masz. Wspólnie damy radę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies