Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród "nędzy i rozpaczy"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród "nędzy i rozpaczy"

rafaela 20:16, 08 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
Jestem pod wrażeniem, bo projekt Pani Danusi jest dla mnie światełkiem w tunelu. Nawet nie światełkiem a prawdziwym ratunkiem na moje zmartwienie, a Wasze miłe słowa zachętą do dalszej pracy.
Ten ogródek to dla mnie duże wyzwanie, bo muszę dopasować się do kilku czynników, których zmienić nie mogę. Altanka pozostanie tam gdzie jest, bo za nią i po prawej stronie są działki sąsiadów, na wprost jest dom a po lewej wielki orzech, którego na zdjęciach nie widać. Ogrodzenia nie zmienię, bo nie jest moje ale zasłoni je żywopłot. Musi być dosyć wysoki bo od pól strasznie wieje, a z prawej to "prawdziwe" dzieło sztuki tzn. zeschłe świerki, osty, pokrzywy i wisienka na torcie czyli folia na dole przy siatce. Ale jakby nie patrzeć to chyba nie jest aż tak źle. Może mały, może nieforemny ale najważniejsze, że jest .
____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
Gardenarium 16:44, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rafaelo, to tylko prymitywny schemacik, moja pomocna dłoń i fajnie, że jest ratunkiem, bo nie chciałabym abyś rozpacz przeżywała a euforię związaną z tworzeniem twojego miejsca na ziemi, które będzie cieszyło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:46, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Orzech? To nieciekawie, to mały ogród, orzech jest nieprzewidywalny i brzydki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rafaela 22:11, 09 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
Tak i to bardzo duży a dodatkowo rozchodzi się przy pniu na dwie części. Został bardzo niefortunnie posadzony przez moich rodziców. Może wstawię niedługo zdjęcie jak to wygląda. W ogóle poszukam innych zdjęć jak to miejsce prezentowało się kiedyś, bo jest co oglądać
____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
rafaela 22:58, 13 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
Aura na zewnątrz teraz mało sprzyjająca więc aktualnych zdjęć na razie nie będzie ale jest coś w zamian. Taki mały krok do przodu z projektowaniem czyli zarys frontowej rabaty. Może mało proporcjonalny rysunek ale mam nadzieję, że ogólny zamysł został przedstawiony.
Zawijas oczywiście z bukszpanu, w środku stożek i kulki też z niego.
Mała trawka to turzyca ptasie łapki.
Fioletowa część - żurawki Georgia Plum.
Na pniu może trzmielina tylko nie wiem czy ta bardziej żółta czy zielona z białymi akcentami, a może miłorząb?
Na konkretną wysoką trawę pomiędzy zawijasem a altaną też nie mogę się zdecydować.
Lewy bok jakiś trochę pusty...


____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
rafaela 13:38, 26 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
Zdjęcie od strony wjazdu.
____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
rafaela 14:01, 26 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
Wczoraj była bardzo ładna pogoda więc zrobiłam rozeznanie co można wykorzystać z będących już roślin.
Z tego bukszpana zrobię stożek tylko muszę podsadzić go kilkoma mniejszymi sztukami. Biedaczek ma ze dwanaście lat jak nie więcej, z pięć razy był przesadzany, a ma może z 80 cm wysokości.

A te wykorzystam do obsadzenia dołu.
____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
rafaela 14:33, 26 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
Opaska wokół altany też wypełniona już ładnymi kamieniami a nie polnymi. Berberysy muszę zabrać sprzed altany, bo nie dość że nie pasują do nowej koncepcji to jeszcze jest mu dla nich zbyt słonecznie i latem mają poprzypalane listki.

Szmaragd był przycinany na wiosnę. Odzyskał kształt i powoli się zagęszcza, choć na początku myślałam, że zrobiłam to za mocno i przez kilka tygodni wyglądał nieciekawie.
____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
rafaela 14:56, 26 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
No i letnie zakupy pod wpływem Ogrodowiska: limka, żurawki lime rickey i cztery kulki bukszanowe oraz gracek ale jego nie widać. Oj żurawki do przesadzenia, bo też długo nie pożyją na takim słońcu.
____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
Karol99 15:19, 26 gru 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Z Ogrodowiskiem stworzysz na pewno piękny ogród. Będę kibicować. Masz już pewny zarys, wiec pozostaje podosadzac, stworzyć rabaty i włączyć je w drzewa rosnące chaotycznie na trawniku. Będę zaglądać
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies