Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród "nędzy i rozpaczy"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród "nędzy i rozpaczy"

rafaela 21:19, 07 gru 2015


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 14
Hej, nadszedł dzień kiedy ten ogród przelał czarę goryczy. Zachwycona Waszymi przydomowymi cudeńkami zapragnęłam stworzyć podobny. Początkowa euforia zakupowa czyli kupię każdą roślinę, ale po jednej sztuce, bo wszystkie są śliczne; przerodziła się w lekką frustrację, bo to co powstało z miksu nowych i będących już w ogrodzie roślin, nijak ma się do ogrodowiskowego stylu. Straciłam obiektywne spojrzenie... nawet nie mam pomysłu jak wytyczyć rabaty a bez tego przecież nie ruszę do przodu.
____________________
Ogród "nędzy i rozpaczy"
ag_zie 21:23, 07 gru 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
witaj! Fajny tytuł czekam na cd.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
frezja 21:51, 07 gru 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
rafaela napisał(a)
Hej, nadszedł dzień kiedy ten ogród przelał czarę goryczy. Zachwycona Waszymi przydomowymi cudeńkami zapragnęłam stworzyć podobny. Początkowa euforia zakupowa czyli kupię każdą roślinę, ale po jednej sztuce, bo wszystkie są śliczne; przerodziła się w lekką frustrację, bo to co powstało z miksu nowych i będących już w ogrodzie roślin, nijak ma się do ogrodowiskowego stylu. Straciłam obiektywne spojrzenie... nawet nie mam pomysłu jak wytyczyć rabaty a bez tego przecież nie ruszę do przodu.


będzie pięknie...już to widzę
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Nallar 22:12, 07 gru 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Witam i ja, będę podglądać i kibicować.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 07:21, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj kochana sfrustrowana ogrodniczko. Tytuł mi się wcale nie podoba:* wnioskuję o jego zmianę, ponieważ ogród nędzy i rozpaczy nie rokuje dobrze. Lepiej by było ogród pełen nadziei

Jeśli to ma być tylko rozpacz to nie życzę ci tego
Ogród ma być źródłem radości

Pierwsza rada- zlikwiduj niby skalniak czyli rabatkę otoczona kamieniami, tak się już nie robi w erze Ogrodowiska
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:23, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Altana jest trochę niefortunnie "wsadzona" na samym środku, przez co ogród stał się całkowicie "nieustawny" bo ani altanę otoczyć ani wtulić w zieleń. Ona po prostu stoi na środku, wnioskuję o jej przesunięcie w lewy róg i doklejenie do iglaków albo jakiegoś drzewa, którego korona zrównoważy tę budowlę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:31, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W opcji, że altana zostaje likwidujesz okropną opaskę, po co ona, czemu ma służyć? Tylko niepotrzebnie wprowadza zamęt. Zamiast niej wtul altanę w rabatę pełną koloru.

No i co tu rozpaczać ? Nasadzić roślin po kilka sztuk, małe po kilkanaście, ustalić kolorystykę i po kłopocie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:33, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:47, 08 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na ten kawałek ogrodu potrzebujesz żywopłotu, kilku hortensji, kilku jednakowych iglaków niebieskich, dwie formy pienne np. trzmieliny na pniu, albo sosna Wintergold, 3 szt iglaków żółtych, dwa drzewa, po kilkanaście wrzośców, żurawek i kilka miskantów. I po robocie




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kindzia 11:56, 08 gru 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Witam

I piękny projekt dostałaś w prezencie na wejście od Szefowej
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies