Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Milka 13:29, 14 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nigdy swojej nie cięłam. Może dlatego ma takie długie pędy. Zrobię w tym roku eksperyment i na kawałku ją zetnę.

Koniecznie, będą ładniejsze, bo tak badyle i na końcu liście.
Piękna wiosna Haniu, a gwiazda, to gwiazda, jarzy z daleka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 09:55, 15 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, czarujący moment przejścia od łysości do zieloności! Objeść się u Ciebie można świeżością i kolorem, to nie jakieś małe kolorowe punkciki tu i ówdzie, u Ciebie po całości można śmigać wzrokiem z niezmąconą niczym rozkoszą  Jagoda kamczacka zaskoczyła mnie zupełnie i stan czarnej porzeczki także Wrocławski ogród Irenki zaawansowany, ale Twój również mocno. Niestety, u mnie niezmiennie do tyłu z tematami wiosennymi. Forsycje w Warszawie żółciste, brzozy już się zielenią, a pod miastem jeszcze cisza Jak pożytkujesz owoce jagody kamczackiej?
Gruszka_na_w... 20:43, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Martka napisał(a)
Jak pożytkujesz owoce jagody kamczackiej?


Ona owocuje już od końca maja. Biegnę rano z miseczką i zrywam owoce jako dodatek do porannego musli z jogurtem. Jeden krzak owocuje ok. 10 dni wcześniej od drugiego, więc okres zbiorów jest nieco wydłużony. Mam potem mieszankę truskawek, jagód i poziomek. Z jogurtem smakują wyśmienicie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:13, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Wczoraj zakończyłam wszystkie wiosenne porządki w ogrodzie. W ostatnich dniach aura była nad wyraz przychylna. Do 100% wykonania planu zostało tylko okancikowanie 5 drzewek na zapłociu.
Nie zdążyłam z kolejnymi wysiewami w warzywniku. W planach był wysiew buraków i drugiego rzutu marchewki oraz rzodkiewki. Zrobię to po świętach. Od dzisiaj ogród da się podziwiać tylko przez okna. Zrobiło się zimno i deszczowo.
A było już tak pięknie!





Lider! Niestety zaplątał się w lawendę.



Tulipany EE na przytarasowej namnożyły się niczym króliki.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:15, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Milka napisał(a)

Koniecznie, będą ładniejsze, bo tak badyle i na końcu liście.
Piękna wiosna Haniu, a gwiazda, to gwiazda, jarzy z daleka


Świeci na całe osiedle. To jej czas.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:21, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Magara napisał(a)
Super pogoda u Ciebie i wiosna takoż Mogłoby tak już zostać
Zaskoczyłaś mnie Arystokratką x 5, myślałam, że jest x 4, czyli mam braki
Zawilce miałam a nie mam Nie pamiętam jakie kupowałam, sprawdzić się nie da bo nie pamiętamy hasła


Eksperymentowałam z zawilcami greckimi (z cebulek) i tymi letnimi. Niestety eksperyment się nie udał. te na zdjęciu to zawilce gajowe. Jedyne, które rosną i sieją się bez problemów. One chyba lubią bliskie sąsiedztwo buków, bo wiele siewek znajduję w stópkach bukowego żywopłotu.
Te na zdjęciu skrywają się pod jodłą koreańską.



Pamięć do haseł zawierzyłam swojemu komputerowi. Zawsze mnie pyta, czy je zapisać. Odmówiłam mu tylko w przypadku konta bankowego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:30, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Napia napisał(a)

Jaka piękna pogoda, widoczna szczególnie na szerokich planach ogrodu. Niech trwa jak najdłużej i


Pogoda się spsuła w okolicach dzisiejszego południa, a ja już przygotowałam sobie miejsce do omiatania ogrodu z pozycji horyzontalnej. Rozstawiłam leżaczek. Muszę poczekać.









Przytarasowa śś zaczyna rozwijać kwiatki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:39, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Judith napisał(a)



Zdecydowanie wiosna u Ciebie bardzo zaawansowana . Moje szafirki dopiero dziubaski przy ziemi pokazują, a mahonia w ciasnych pąkach.


W tym roku w wielu mazowieckich ogrodach byliny i cebulowe były wcześniej niż u mnie. Glina po zimie bardzo wolno się nagrzewa. Musi być kilkudniowe solidne ocieplenie, żeby rośliny ruszyły. Tak było przez ostatnie dni.

Pozieleniały berberysy Green Carpet i Erecta.



Bordowolistne berberysy i róże pomarszczone też się ulistniły.





Na cypelku zakwitły brunnery.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:44, 15 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Życzę dobrych, spokojnych dni dla wszystkich. Może uda się choć na moment oderwać od skrzeczącej rzeczywistości.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 21:56, 15 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
Dobrego czasu Haniu. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies