Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:35, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)

Haniu, a nie powtarzały Ci kwitnienia latem? Moje wszystkie powtarzają mimo, że do tej pory cięłam tylko wczesną wiosną, po kwitnieniu nie wyrabiałam się z cięciem.


Powtarzają kwitnienie, ale nie jest już ono tak spektakularne jak to czerwcowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:53, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mary napisał(a)
Przeczytałam zacytowany fragment wypowiedzi Małgorzaty. Jaką krzywdę jej wyrządzono, żeby tak pielęgnować w sobie nienawiść i wplątywać w to inne osoby? Czy może ktoś tak długo wmawiał jej, że inni jej nienawidzą, że w to uwierzyła?
Współczuję tym, którzy z powodu odmiennych poglądów znaleźli się w takim towarzystwie. No ale cóż. Każdy sam podejmuje decyzję. Kompletnie tego nie rozumiem.


Parę lat temu dokonałam niefortunnego skrótu myślowego na temat wyborców obecnego prezydenta. Agatka Brzozowa zwróciła mi uwagę, że jako zwolenniczka owego czuje się urażona. Przeprosiłam, Różnice w poglądach politycznych i preferencjach wyborczych nie przeszkadzają nam jednak w utrzymywaniu dobrych relacji. Podziwiam Agatę za konsekwencję w życiowych wyborach i za to, że potrafi realizować w praktyce swoją wiarę i i szerzej swój system wartości. Lubi ludzi, chętnie im pomaga, jest życzliwa. Bez zbędnego rozgłosu przyjęła pod swój dach uchodźców. Można się różnić w jednej kwestii, ale nie powinno to mieć wpływu na całokształt.

Autor polecanej przeze mnie książki wysnuł tezę, że wielu naszych rodaków, po latach zniewolenia i służenia, idealnie wskoczyło w buty przysłowiowego pana i fornala. Wyzwiska, pomiatanie, próby poniżania, obłuda, pozorne wspieranie dla własnych celów- z tym czują się dobrze. Wreszcie mogą być ważni i napluć na wszystkich i na wszystko. I wcale nie czują dyskomfortu, że zarabiają pieniądze pracując u Niemca, że dostają dopłaty unijne, że jeżdżą po nowoczesnych drogach, a ich dzieci korzystają z wyposażenia zakupionego z unijnych funduszy.
To ciężki temat. Sporo jeszcze przed nami do przepracowania w głowach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:57, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)


Ja na pewno będę nadal gościem u Ciebie bez względu na tematykę, ale mam nadzieję, że atmosfera na forum wróci z czasem do normy bo już tyle fajnych osób nie zagląda właśnie przez różne nerwowe akcje z ubiegłych lat. A w necie gdzie się nie wejdzie to tylko jad się wylewa, chciałabym by to miejsce było do tego wolne. Nie wiem może mam wygórowane wymagania, ale chcę wierzyć, że więcej w nas dobra niż tego drugiego


Nie ma świata idealnego. Udawanie, że jest inaczej, unikanie zajęcia stanowiska- niczego nie zmieni. Wykorzystajmy to, że jesteśmy dorośli i rozumni. Zawsze będziemy się różnić, ale to nie powód, żeby się okładać tymi grabiami oraz widłami z rysunku cytowanego przez Patrycję
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:51, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kurcze chyba kolkwicji w realu u nikogo jeszcze nie widziałam, a u siebie nie mam, musze o nich poczytać coś więcej


Poczytaj. Pewnie dasz radę ją wcisnąć u siebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:56, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magleska napisał(a)

Dzięki Twoim ostatnim zdjęciom bardziej się odnajduję w Twoim ogrodzie-bardzo fajnie przedstawiłaś ,gdzie co jest

warzywniczek wypieszczony i w ogrodzie ślicznie ...ja już marzę o tym ,żeby tylko obmiatać teren .... i żeby w końcu dojść do etapu w kształtach trawnika przede wszystkim ,że już mi nic nie zgrzyta
bo na rabatach ,to liczę się z wiecznymi przesadzankami

Miłego dnia


Teren ogrodu ozdobnego jest u mnie niewielki. To w zasadzie rabaty przed domem i wokół plus trochę nasadzeń wzdłuż ogrodzenia i wokół ronda. Sporą część działki zajmuje warzywnik.

Dzisiaj zdążyłam przed deszczem wyplewić dwa kolejne zagonki. Został tylko ten z pomidorami. Tam potrzebuje nieco więcej czasu, bo oprócz pielenia będzie jeszcze wycinanie dolnych liści, usuwanie wilków, palikowanie i podwiązywanie.
Życzę znalezienia idealnych proporcji trawnikowych układanek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:57, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)


Haniu, bardzo pięknie opisałaś forum i to jakie jest w obecnym kształcie i czasach - oby jak najdłużej takim pozostało



Zostanie. Nie ma obawy. Za dużo tu zdroworozsądkowych osób, żeby było inaczej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:07, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aparat mi znowu szwankuje. Ma jakieś problemy z ładowaniem baterii. Do fotografowania trzeba się przygotowywać z wyprzedzeniem.
Dzisiaj się udało cyknąć trochę zdjęć przed południem. Inne jest wtedy światło.
O poranku dobrze wygląda zegarowa. Słońce ładnie podświetla miskanty Variegatus i liście grabów.









Na drugiej frontowej fajnie wyglądają kłosy owsicy wieczniezielonej.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:20, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Droga do kompostownika dostarcza wiele doznań estetycznych.



Na ganku pachnie kwiecie hortensji pnącej, a przy furtce czuć zapach goździków skalnych.



Kukliki wciąż cieszą oko. Niesamowite są z tą długością kwitnienia.





Cierliwie czekam na kwiecie mojej drugiej różanej ulubienicy.
Comte de Chambord


Po wykopaniu sporego berberysu wreszcie dobrze widać ze wszystkich stron Mary Rose. Powinna być zadowolona z uzyskania większego nasłonecznienia. W półcieniu nieco marniała.



Cieszę się jak głupia z pierwszego kwiatka na penstemonie. Mam go od dwóch lat i nigdy nie kwitł. Zmieniłam mu miejscówkę i się odwdzięczył.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:23, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
LO


Mary raz jeszcze


Lubię połączenie dzwonków Poszarskiego i przywrotnika

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 14:36, 13 cze 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)


Haniu, bardzo pięknie opisałaś forum i to jakie jest w obecnym kształcie i czasach - oby jak najdłużej takim pozostało


Ja mam inną opinię na ten temat. Forum jest dla mnie i zapewne dla wielu innych osób odskocznią od spraw społeczno-politycznych i na litość boską niech TAKIE będzie.

Forum posiada regulamin, w którym jest prosto i jednoznacznie powiedziane, że należy się zawsze wypowiadać na temat wątku. To nie jest FB, gdzie właściciel wątku prowadzi swoją stronę i zamieszcza dowolne treści - nie tu, nie w taki sposób - zostało to określone przez twórców forum. Nie można też nikogo z wątku wypraszać - znów - tym się różni forum od FB, że każdy, zawsze może zaglądać i wypowiadać się w każdym wątku, nikt nikogo nie może wyprosić, zablokować itd.
Poza tym osobiście nie lubię wędrować po forum jak po polu minowym, ze strachem, że wdepnę w niechciane treści czy emocje. Takie wędrowanie mija się z celem, dla którego forum zostało założone.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies