Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 14:39, 18 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
mrokasia napisał(a)


A u mnie żurawki rosną słabo. 3 sztuki Paris wegetują. Nawet żurawki od April, które rosną u wszystkich u mnie marnieją…



Może to kwestia gleby. April solidnie zaprawia swoje dołki pod rośliny, u mnie ciężka gliniasta gleba, u Ciebie chyba gleba jest bardziej przepuszczalna. Może stąd te różnice?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:42, 18 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Judith napisał(a)
Haniu, przecudnie rośnie u Ciebie Bonica .
Mam słoneczne miejsce po trampolinie i myślę o nim jako różance in spe, ale brak gliny mnie trochę stopuje…
Kilka lat temu przekopałam to miejsce zostawiając odwróconą darń… Chyba słabe przygotowanie dla róż, co?



Gdybyś dorzuciła tam kilka worków końskiej kupy, to byłoby idealnie. Granulowany obornik raczej jej nie zastąpi.
U mnie w osiedlowym sklepiku ogrodniczym jest w sprzedaży tzw. krowiak w workach. To świeży nawóz bydlęcy. Też by się nadał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:50, 18 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Basieksp napisał(a)
Pięknie masz w ogrodzie powolutku zaczynają się jesienne kolory, bardzo lubię ten czas A jężyk super, że zawitał u mnie jeżykowa rodzinka już wyemigrowala, maluszki ruszyły w świat usamodzielniać sięA na piesia uważaj, by tam nie zaglądał, u nas Aza zajrzała w miejsce gdzie były jeże, no i złapała sporo pcheł kropelki ją nie uchroniły, jeży już nie ma pchły pozostały. Jutro będzie kompanie, tylko ona trochę duża jest i tu jest problem.


Jeże w ogrodzie mam każdego roku. Jesienią są bardzo aktywne, bo pies szaleje podczas tropienia nowych zapachów. Krzywdy im nie robi.
Maks wciąż jest półdzikusem ze schroniska. Kąpiel miał tylko raz, po przyjeździe ze schroniska. Do bezbrodzikowej kabiny prysznicowej za nic nie wejdzie, do wanny wsadzałam go w kagańcu i na smyczy. To był dla niego taki stres, że już mu więcej takiego nie fundowałam.
Mam na stanie taki puder p/pchłom. Kiedy zauważam, że się drapie, to wystarczy jednorazowe posypanie brzuszka i karku.
Twoja Aza faktycznie duża. Ale jak czule obwąchiwała Filemona.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:56, 18 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
TAR napisał(a)


Bo te małe kolczaste wlasnie takie są. Robisz im miejsce, zeby mialy jak pączki w maśle a one i tak po swojemu. Lubia czesto przez to wpadac w tarapaty. Oby to nie bylo gniazdo lęgowe, bo teraz urodzone jeże maja bardzo mała szanse na przezycie zimy niestety.

Piekny twoj juz dojrzaly ogród, jest na czym oko zawiesic, lubie taka ilosc kwiatow jesienia. Sama wczoraj tez dosadzilam ze 20 zawilcow, ostrogowce, jeżówki i lebiodki Rosenkuppel i Gentle Breeze. Same hortensje to stanowczo za mało. A u Ciebie az kipi kolorami, tak jak lubie.


Z jeżykami, co ma być to będzie. Zostawiam na noc otwarty kompostownik. Jestem skłonna poświęcić dla nich dżdżownice. Dbam o ich dostęp do wody. Mam nadzieję, że sobie poradzą.

Z marzenia o zawilcach i odmianowych jeżówkach już zrezygnowałam. U mnie to wyrzucone pieniądze. Za drogie są na jednosezonową ozdobę. Ostrogowce wciąż są na liście pokus. A lebiodki nigdy nie miałam. Takie malutkie roślinki są przy moim typie nasadzeń, kompletnie niezauważalne.
U Ciebie one były zawsze pięknie wyeksponowane. Tym razem tez tak będzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 15:26, 18 wrz 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)












I jak nie kochać rozchodników, traw i hortek Pieknie sie tu prezentują
Nawet te Marcinki wystające zza rozchodników świetnie wygladają.
Uwielbiam takie busze
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:28, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
olciamanolcia napisał(a)


I jak nie kochać rozchodników, traw i hortek Pieknie sie tu prezentują
Nawet te Marcinki wystające zza rozchodników świetnie wygladają.
Uwielbiam takie busze


Hortki, rozchodniki i trawy kocham z wzajemnością. Rosną bez kapryszenia. Busz jest piękny, kiedy się patrzy nań z pewnej odległości. Przy bliższym oglądzie czasem trąci chaosem. U siebie oglądam go z dalszej odległości, więc wciąż ma szansę na samorozwój.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:40, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Jakaś rozciamciana jestem ostatnio. Trudno mi znaleźć więcej czasu na ogrodowe dłubaniny. Chyba za dużo srok trzymam za ogon. Chciałoby się być na bieżąco z prasą (tą ogrodnicza też), literaturą i filmem, a efekt tego jest taki, że czuję się jakaś wewnętrznie rozedrgana. Pogoda wciąż sprzyja działaniom na zewnątrz, a udaje mi się wygospodarować na nie raptem godzinkę.

Lato za parę dni pożegna się z ogrodem. Marzę o złotej polskiej jesieni. Oby trwała jak najdłużej.
Na długiej prostej krzewy przygotowują się do jesiennej odsłony.













Podczytywałam na niektórych wątkach o kwitnieniu ciemierników. Z ciekawości doczołgałam się do swoich. Z pozycji stojącej trudno je dostrzec.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:46, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Spam głównie trawiasty, z elementami tego, co rośnie w ich pobliżu.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:52, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:55, 19 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies