Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To będzie zaczarowany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

To będzie zaczarowany ogród

greglis 15:30, 26 maj 2013


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Witaj Joanko
Dzisiaj mimo braku słońca zapraszam na wycieczkę po moim ogrodzie, tak poglądowo we wszystkie zakamarki Na razie tylko zielono, na kwitnące widoki zapraszam gdzieś w czerwcu. Ale teraz też nieco sie dzieje
Przed domem









teraz zapraszam do środka, jeszcze 3 tygodnie temu było tu prawie pusto, nawet rózyczki liści nie miały, teraz na wiosne pojawiło się tam 12 nowych róż Delbarda i dalej trwa obsadzanie bylinami.




____________________
To będzie zaczarowany ogród
greglis 15:40, 26 maj 2013


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
i dalej...

tu z kolei pojawiło się 10 róż Delbarda, mają mieć olbrzymie kwiaty i zapach wyczuwalny z kilku metrów, dlatego dęda rosły tuż przy tarasie, tu również trwa obsadzanie bylinami



obsadzanie donic trwa tylko lało ostatnio i reszta sadzonek stoi sobie grzecznie jeszcze w doniczkach



Zielnik, obsadziłam go białymi begoniami a lubczyk to jakiś rekord che pobić


zakątek ziemniaczkowy, było mi szkoda dla nich rabaty to w workach wylądowały ale mają sie tam świetnie, już nie mogę doczekać sie zbiorów

i ostatnie ujęcie, jak wspominałam żelono, ale jeszcze trochę i wszędzie bedzie pelno kwitnących kwiatów.
Szczegolnie nie mogę sie doczekać róż. W tym roku wyjatkowo maja dużo pąków
____________________
To będzie zaczarowany ogród
popcorn 17:05, 26 maj 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudnie A ziemniaki w workach - super pomysl, zgapie za rok

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
AgnieszkaW 17:07, 26 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Bardzo klimatyczny, elegancki, a równocześnie swobodny ogród. Lubię takie klimaty. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
MarekW 17:32, 26 maj 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Się ujawniam tutaj Nie mów, że nie ma kolorów bo naparstnice piękne, ostróżka też już kwitnie, nie wspomnę o rhododendronie Bardzo lubię wracać do tego ogrodu i cieszę się, że znów jesteś z nami.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gabriela 21:26, 26 maj 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Niesamowicie się ogród rozrósł w krótkim czasie i nawet niewszystek kwitący wygląda pięknie. Kwitnące ostróżki i naparstnice masz tak wcześnie, czy to świeże nabytki donicowe?
No i zwróciłam też uwagę na niezaschnięte liście czosnków, chyba je obcięłaś, bo one przecież wrednie się suszą jeszcze zanim rozwiną na dobre kwiaty i nie ma na to rady.
Kartofle w workach - to jest dobry pomysł, podobno jak się dosypuje ziemi do worków w miarę wyrastania roślin, to bulw jest dużo więcej i osiąga się imponujące plony, czytałam kiedyś o takiej metodzie, może spróbujesz i będziesz potentantem kartoflanym.
Pomidory też masz, czy odpuszczasz w tym roku? Pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
22:04, 26 maj 2013
witaj

zwabiły mnie worki z ziemniakami......a w zasadzie stonka......zbierasz recznie?


domek i ogródek już poznałam ...ach..och...ech....ale dla ciebie to nuda


greglis 11:13, 27 maj 2013


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Gabriela napisał(a)
Niesamowicie się ogród rozrósł w krótkim czasie i nawet niewszystek kwitący wygląda pięknie. Kwitnące ostróżki i naparstnice masz tak wcześnie, czy to świeże nabytki donicowe?
No i zwróciłam też uwagę na niezaschnięte liście czosnków, chyba je obcięłaś, bo one przecież wrednie się suszą jeszcze zanim rozwiną na dobre kwiaty i nie ma na to rady.
Kartofle w workach - to jest dobry pomysł, podobno jak się dosypuje ziemi do worków w miarę wyrastania roślin, to bulw jest dużo więcej i osiąga się imponujące plony, czytałam kiedyś o takiej metodzie, może spróbujesz i będziesz potentantem kartoflanym.
Pomidory też masz, czy odpuszczasz w tym roku? Pozdrawiam.


liście czosnków cały czas są ślicznie zielone
Kartofelki to taki eksperyment, podpatrzyłam w ubiegłym roku w Anglii, tam też w workach były , będę je zatem podsypywać.
Pomidorów odpuściłam sobie, ale to przez pogodę. Za to na ich miejscu posadzilam maliny i jeżyny
Ostróżki pięknie mi się rozrosły , w tamtym roku sądzono i same już biorą się za kwitnienie a napastnice to nowe nabytki
____________________
To będzie zaczarowany ogród
greglis 11:15, 27 maj 2013


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
eee_taam napisał(a)
witaj

zwabiły mnie worki z ziemniakami......a w zasadzie stonka......zbierasz recznie?


domek i ogródek już poznałam ...ach..och...ech....ale dla ciebie to nuda




Jaka stonka, jaka stonka, nikt mi tu dywersji nie robi
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Kondzio 15:33, 30 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ale ślicznie się zrobiło urosło pięknie na szczęście miałem to szczęście że widziałem go na żywo
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies