Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nasze sposoby na rozmnażanie roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze sposoby na rozmnażanie roślin

Gardenarium 15:58, 24 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tak, zawsze mam jakieś w zanadrzu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bogumila 21:26, 17 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Odkłady z ubiegłego roku -rododendron,azalia,iglaki-czekają na przesadzenie .
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Pszczelarnia 13:17, 06 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256

Czy bukszpany po wsadzeniu do doniczek w celu ukorzenienia trzeba od góry przystrzyc? Próbowałam już raz ukorzeniać i nic nie wyszło. Zrobiłam tak: obcięłam gałązki, obtoczyłam w ukorzeniaczu, wsadziłam do podłoża przygotowanego (ziemia, torf, piasek) i podlewałam postawioną w zacisznym i nienasłonecznionym miejscu donicę. I chyba byłam nieciepliwa. Z 10 gałązek otrzymałam jedną sadzonkę. Czy nakrycie doniczki butelką wymaga zrobienia dziur w niej (jakoś powietrze musi przepływać?).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 12:47, 07 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozmnażanie bukszpanów jest na końcu tego artykułu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow.
Trzeba je przyciąć. Ukorzeniają się długo, więc chyba pospieszyłaś się.

A butelce nie robi się dziurek, ale co jakiś czas trzeba odkrywać i wietrzyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 14:26, 07 maj 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ja rozmnożyłam sobie jałowce i cyprysik, właśnie teraz, w maju jest dobra pora. Trzeba oderwać sadzonkę z bocznego pędu, taką ok. 10 cm, tak żeby była z tzw. piętką, czyli kawałkiem pędu od którego została oderwana. Ten kawałek pędu trzeba przyciąć, oderwać dolne igiełki. Zanurzyć koniec sadzonki w ukorzeniaczu i wsadzić do lekkiej ziemi, odstawić do cienia. W ciągu trzech miesięcy powinny już mieć korzonki. Zimować trzeba pod folią, w szklarence ( zagłębić skrzynkę czy doniczkę w ziemi, dodatkowo opatulić od góry włókniną), albo w domu, w jasnym i chłodnym miejscu.
W maju w następnym roku - przesadzić do gruntu.
Można też tak z żywotnikami (tują), moi sąsiedzi w ten tani sposób usadzonkowali sobie piękny żywopłot z Brabanta, trwało to niestey z siedem lat, więc generalnie ten pomysł jest dla frajdy, ewentualnie jak szkoda kasy, a na czasie nie zależy, względnie gdy nie ma kasy, więc czas nie bardzo ma znaczenie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 22:46, 09 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zauważyła, że pod cisami można znaleźć ich siewki. Warto wykopać i posadzić do doniczki, a jak podrośnie wysadzić do gruntu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 16:56, 10 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Moje ukorzenione bukszpanki

te większe już

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 17:00, 10 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
........i te nieco mniejsze, świeżutkie






Zauważcie jak wysoko puszczają korzonki. Ja odrywam zawsze półzdrewniałą gałązkę z piętką i wkładam ją prawie do końca tej małej doniczki. W tym roku przy tak deszczowej pogodzie dużo sadzonek ukorzeniałam od razu w gruncie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 17:02, 10 sie 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
A tu jedna sadzonka. która nie wypuściła jeszcze korzonków, chyba była bardziej zdrewniała, ale ma już kropkowate zgrubienia, więc lada moment...

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Sebek 19:15, 10 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ile Ci zajmuje ich ukorzenianie ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies