Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Formalnie od frontu, przytulnie od ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Formalnie od frontu, przytulnie od ogrodu

AgnieszkaBB 12:15, 11 sty 2016

Dołączył: 11 sty 2016
Posty: 13
Witam, i proszę o poradę. Jak zagospodarować tę część ogrodu? Tę od frontu. Widok z drzwi wejściowych.



Na pytanie a co mi się podoba, odpowiem: i głóg dwuszyjkowy, i złotokap Waterera, bzy, jaśminy, i magnolie, i brzozy, i miskanty, trzmieliny, klony palmowe, oliwniki wąskolistne, daleko mi do upraw kwiatowych, tulipany, i róże piękne ale jeszcze nie dla mnie, co posadzić od frontu, wzdłuż ogrodzenia, a co w przestrzeń między kostką? Przy słupie posadzić winobluszcz? Od frontu nie wiem zupełnie, bukszpan, a może miniaturki jakiś drzewek? Za domem, mam jeszcze spory kawałek ziemi do uprawy i zagospodarowania, dodaje zdjęcia poglądowe. Z prawej strony znajduje się wjazd, niestety dość uczęszczany, można się trochę zabezpieczyć np. żywopłotem - berberysem? I co mi wyszło, ogólnie ni z gruszki ni z pietruszki


____________________
Formalnie od frontu przytulnie od ogrodu
Dominika11 17:18, 11 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj Agnieszko
skąd jesteś, może coś o sobie ???

teren już mamy przedstawiony
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AgnieszkaBB 08:19, 12 sty 2016

Dołączył: 11 sty 2016
Posty: 13
Witam!
Mieszkam na wsi, w jeden z podlubelskich miejscowości. Do tej pory moja przygoda z ogrodem ograniczała się do skoszenia trawy, czy wypielenia ogródka mojej mamy, ale potem urodził się mój synek, i przestałam mieć na to czas. Teraz, lada chwila przeprowadzamy się na swoje i chcę skoncentrować się na ogrodzie (w miarę moich możliwości ) Przeglądam ogrodowisko i nie mogę się nadziwić niektórym ewolucjom, chapeau bas!
____________________
Formalnie od frontu przytulnie od ogrodu
Dominika11 08:25, 12 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dobrze trafiłaś, napewno Ci tutaj coś doradzą i bedzie super ogród

od czego chcesz zacząć ???
powiem tak jak mi mówiono
musisz okreslić się jaki typ ogrodu byś chciała,
najlepiej na jednym rysunku zrobić rzut całej działki - tak poglądowo bedzie wszystko widać
jakie chcesz linie rabat i gdzie ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AgnieszkaBB 11:41, 12 sty 2016

Dołączył: 11 sty 2016
Posty: 13
Dziękuję Dominika za odpowiedź. Jest mi bardzo miło, że się zainteresowałaś . W takim razie przystąpię do dzieła.
____________________
Formalnie od frontu przytulnie od ogrodu
Dominika11 14:39, 12 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to czekam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AgnieszkaBB 11:06, 13 sty 2016

Dołączył: 11 sty 2016
Posty: 13
Ugrzęzłam. Dziś z tego nic nie będzie. Umysł mam zapchany pracą i póki co nic twórczego nie wymyślę. Potok myśli, które mielą się i mielą i nijak nie idzie mi to przelać na papier. Pomyślę o tym jutro, a póki co chłonę po raz enty rysunki z książki Pani Danusi Młoźniak
____________________
Formalnie od frontu przytulnie od ogrodu
Iwcia 13:45, 13 sty 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Witaj. Czasem trzeba dać odpocząć myslom a wtedy pomysły same przyjdą
____________________
Mój przyszły ogród
Dominika11 13:47, 13 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
spokojnie, jak pisze lwica - nic na siłę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AgnieszkaBB 15:22, 15 sty 2016

Dołączył: 11 sty 2016
Posty: 13
Dzień dobry zimową porą, ale cudnie na dworze, huhu!

Przymiarka do tematu nr 1. Musiałam coś zrobić, bo ciągle stoję w miejscu, a czas płynie. Wiem że nie bardzo wyraźnie, ale jest szansa że przez weekend ktoś to zobaczy i wypowie się, a bardzo na to liczę.
Ogród od strony tarasu, musi mieć funkcję wypoczynkową i rodzinną. Muszę popracować na zagospodarowaniu terenu pod synka. Generalnie na terenie jest i oczyszczalnia przydomowa i zbiornik na deszczówkę, więc pole do nasadzeń się zawęża.


Na razie tyle, dalej myślę.
____________________
Formalnie od frontu przytulnie od ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies