Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pierwszy ogród, ale co dalej....

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwszy ogród, ale co dalej....

reniutek29 20:15, 12 sty 2016

Dołączył: 12 sty 2016
Posty: 7
Witam.
Stałam się posiadaczką wymarzonego ogrodu działkowego. Marzy mi się ''mała'' modernizacja, a w szczególności prywatność. Najbardziej lubię w nim kącik kwiatowy z ławką, na której mogę poczytać książkę. Nie mam pomysłu jak zasłonić basen, by było to przytulne miejsce. Może trawami??? Mężowi marzy się murowany grill i domek na narzędzia, nie mam zupełnie pomysłu gdzie je ulokować. Czy przenieść gdzieś warzywniak??? Jak wydzielić przestrzeń dla synów?? Mam dwóch kopaczy i zażyczyli sobie bramki. Teraz upodobali sobie trawnik przy śliwce węgierce,



ale rosnące w pobliżu tuje ucierpiały bardzo przez tych małych wandali. Jakie rośliny wybrać na żywopłot?? Chodzi mi po głowie tawuła van houtte'a lub pęcherznica, a może polecicie coś innego?
Podziwiałam ogrody na tym forum cudowne. Szukałam inspiracji i zbaraniałam. Zdecydowałam się prosić Was o pomoc, bo co kilka głów to nie jedna. Liczę na Waszą pomoc.....

____________________
pierwszy ogród, ale co dalej
AsiaK_Z 08:24, 13 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Gratuluję ogrodu Pokazuj zdjęcia jak masz, wszyscy tutaj lubią pismo obrazkowe. Ale na początek zrób zielony podpis - link do Twojego ogrodu, łatwiej będzie Cię znaleźć. Zerknij tutaj Ronin bardzo fajnie to opisał

Napisz też jak duża jest działka - na planie słabo widać

Miłego dnia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
reniutek29 21:20, 13 sty 2016

Dołączył: 12 sty 2016
Posty: 7
Dziękuję AsiaK_Z za podpowiedź z zielonym linkiem. Zdjęcia będę wrzucać sukcesywnie od samego początku mojej walki o wymarzony ogród. Działeczka ma 346 m2, a na sam początek pokażę jak wyglądała w lipcu 2013 - tuż po zakupie widok za drogę
widok na węgierkę

busz i bałagan za domkiem
____________________
pierwszy ogród, ale co dalej
AsiaK_Z 21:25, 13 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ulalaaa istny busz czy to jest ROD-os?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
reniutek29 21:39, 13 sty 2016

Dołączył: 12 sty 2016
Posty: 7
działka w trakcie i pod koniec lata 2013
____________________
pierwszy ogród, ale co dalej
reniutek29 21:40, 13 sty 2016

Dołączył: 12 sty 2016
Posty: 7
AsiaK_Z napisał(a)
Ulalaaa istny busz czy to jest ROD-os?

RODos w Juszkowie
____________________
pierwszy ogród, ale co dalej
Karol99 21:45, 13 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AsiaK_Z 06:43, 14 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Napracowaliście się przy porządkowaniu terenu. Pokazuj dalej, jestem ciekawa co robiliście w 2014 i 2015
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
reniutek29 09:23, 14 sty 2016

Dołączył: 12 sty 2016
Posty: 7
Witaj Asiu Przyznaję napracowaliśmy się. Usunęliśmy jeżyny i maliny, które panoszyły się wszędzie, stare uschnięte drzewa owocowe i samosiejki. Przekopaliśmy najbardziej zrytą przez krety część ogrodu, zasialiśmy trawę i przesadziliśmy to co się dało. Pracy było dużo, ale dla mnie to taka odskocznia. Tak jest mój azyl, dzieci i pies mogą pobiegać a ja w spokoju pogrzebać w ziemi Pozdrawiam Miłego dnia
____________________
pierwszy ogród, ale co dalej
kasja83 09:41, 14 sty 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj.
Widzę, ze porządki macie już za sobą. Ciekawa jestem co będzie się u Was działo.pozdrawiam!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies