Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Katkak 16:44, 26 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Madzie mnie projekt się podoba
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kamila66 16:55, 26 sty 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
U jednej z koleżanek była dyskusja na temat żywopłotów przy płocie z siatki i w efekcie najlepszym rozwiązaniem są trzmieliny gatunki pnące (np. Fortunea) do wyboru masz dwa koloru żółtą i zieloną największym jej plusem jest to, że jest zimozielona
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
LenaMagda 17:21, 26 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
kamila66 napisał(a)
U jednej z koleżanek była dyskusja na temat żywopłotów przy płocie z siatki i w efekcie najlepszym rozwiązaniem są trzmieliny gatunki pnące (np. Fortunea) do wyboru masz dwa koloru żółtą i zieloną największym jej plusem jest to, że jest zimozielona


Zupełnie zapomniałam o pnących trzmielinach dzięki za przypomnienie Kamila

Dzięki Kasiu już nic nie zmieniam bo tak to można w nieskończoność i tak pewnie po jakimś czasie będą rewolucje. A niech roślinki urosną... bo na razie są tylko na projekcie

Dzięki dziewczyny za pomoc ostatecznie zostaje tak zobaczymy jak wyjdzie w praniu, najwyżej będę przesadzać





1- modrzew szczepiony na pniu
2 - Żurawki Marmalade
3 - tuja Szmaragd
4 - hortensje Limelight
5 - miskant Gracillimus
6 - róża pnąca Eden Rose
7 - rozplenica
8 - szałwia omszona
9 - kula bukszpan
10 - Thuje Kórnik albo Aureospicata
11 - turzyca Ice Dance
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Filemon24 17:32, 26 sty 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
ja tam ciągle coś zmieniam i przesadzam
____________________
sylwia_slomc... 17:42, 26 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Czyli zdecydowałaś się na linie proste......ogród będzie bardziej formalny, łuki sprawiają , że jest bardziej naturalnie. Ważne, że decyzja podjęta i można zacząć działać...trzymam kciuki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LenaMagda 17:47, 26 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Kto wie z czasem możliwe, że coś pozmieniam, ale na razie niech zostanie jak jest dzięki kolejna rabata czeka przy tarasie
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
ryska 19:51, 27 sty 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Hej, przychodzę z rewizytą i będę podglądać jak rabaty pięknieją. Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Dominika11 14:21, 05 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
LenaMagda napisał(a)
dzięki kolejna rabata czeka przy tarasie
pokaż fotkę, albo co już wymysliłaś
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
LenaMagda 18:31, 05 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Dominika11 napisał(a)
pokaż fotkę, albo co już wymysliłaś


Hej Dominika Dziś wróciliśmy z gór jeszcze po podróży nie doszliśmy do siebie jutro postaram się wrzucić projekt
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 18:32, 06 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Kolejna raba w około tarasu, strona południowa, cały dzień słonko świeci jak żarówa, wiec zależy mi żeby nie popełnić błędów z roślinkami. W zeszłym roku wsadziłam tam 5 Anabellek i słońce mi je przypaliło. Pójdą przed dom do półcienia. Marzy mi się wokół tarasu dużo róż....

Po lewej stronie w rogu posadzona jest Limka, przy tarasie żywopłot z bukszpanu, i rządek lawendy, po prawej stronie Anabelki do przesadzenia.


Po prawej jest rządek bukszpanu.


Tak to wygląda. Zależy mi żeby z czasem przysłonić tą lukę między tarasem, a ziemią (na wiosnę będzie tam żwirek). Fajnie by było żeby jakieś roślinki wystawały nad podłogę tarasu. No nic coś takiego wymyśliłam i nie jestem za bardzo z tego projektu zadowolona, brakuje mi wyższych krzewów tylko boje się że dam za dużo roślin... szerokość 1,15m .... dużo się tam nie zmieści... no nic, liczę na Waszą pomoc.

1 - róża pnąca na kratce, 2 - Limka, 3 - rozplenica, turzyce, 4 - lawenda, 5 - lawenda biała ewentualnie róże białe, 6 - róże sztamowe, 7 - żywopłot z bukszpanu, 8 - sosna czarna na pniu, 9 - kule bukszpanu, 10 - miskant nie mogę się zdecydować który, 11 - drzewko Konika, 12 - Hortensje Pinky Winky, 13 - róża niska różowa, 14 - róża niska biała lub trawa
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies